Menu

Штучні електронні нервові з'єднання дозволяють відновити роботу паралізованих кінцівок

Искусственные электронные нервные соединения позволяют восстановить работу парализованных конечностей



Якщо в результаті якого-небудь захворювання або травми пошкоджуються нервові з'єднання, що передають сигнали з головного мозку в інші частини тіла, то ці частини просто перестають працювати, стають паралізованими. Для того, щоб відновити роботу паралізованих кінцівок та інших частин тіла потрібне проведення досить складних нейрохірургічних операцій, в ході яких пошкоджені нервові тканини відновлюються або замінюються іншими, непошкодженими тканинами. Але в деяких випадках навіть такі операції не дозволяють повернути повного контролю над паралізованими частинами тіла. Така моторошна дійсність стала причиною по якій команда вчених із США і Японії розробила штучний електронний замінник нейронних зв'язків.

Створюючи свою технологію, вчені знайшли спосіб з допомогою електронного пристрою заново з'єднати мозок і "відірвані" від нього частину нервової системи. Тільки замість нервових імпульсів передача інформації від мозку здійснювалася за допомогою електричних імпульсів. Розроблений електронний пристрій було вживлено в мозок і нервову систему мавпи, у якої була паралізована одна лапа. Нервові імпульси, що виробляються головним мозком тварини, були детектированы спинного мозку електронним пристроєм і перетворюються в імпульси електричного струму. Ще одна частина електронної системи виконувала перетворення електричних імпульсів тому в нервові імпульси, передаючи їх частина нервової системи паралізованою області.

Искусственные электронные нервные соединения позволяют восстановить работу парализованных конечностей



Таке штучне відновлення нервових зв'язків дозволило мавпі знову почати діяти паралізованою лапою. Натхненні успіхом вчені пішли далі, вони реалізували передачу зворотних сигналів, сигналів від нервової системи паралізованою лапи тому в головний мозок, використовуючи в якості посередника спинний мозок тварини. Такий зворотний зв'язок посилила контроль тваринного над паралізованою кінцівки, дозволила йому отримувати відчуття і діяти своєю лапою більш впевнено.

Варто зауважити, що успіх в лікуванні часткового паралічу мавпи є величезним кроком вперед в напрямку розробки методів лікування паралічу і деяких інших видів нервових захворювань. На жаль, ще неясно, чи буде працювати подібна технологія з повністю паралізованими тваринами або людьми, які були паралізовані в результаті пошкоджень хребта та спинного мозку. Крім усього іншого, така технологія може стати технологією, за допомогою якої люди отримають можливість управляти протезами у разі втрати своїх кінцівок.

|