Menu

Нейроинженерия дозволяє відключити у живих істот здатність відчувати холод

Нейроинженерия позволяет отключить у живых существ способность ощущать холод


У самий розпал зимових холодів можливість не відчувати холоду є досить привабливою ідеєю, хоча це і загрожує несприятливими наслідками. Тепер, завдяки роботі групи вчених-нейробилогов з Каліфорнійського університету таке стане можливим в недалекому майбутньому. Їм вдалося ідентифікувати нейронні рецептори, які відповідають за передачу відчуття холоду і "вимкнути" ці рецептори у піддослідних гризунів, використовуючи методи нейро-інженерії.

Під час своїх досліджень, вчений-нейробіолог Девід Маккеми (David McKemy) виявив безпосередній зв'язок між здатністю відчувати холод і рецепторами, що реагують на білок під назвою TRPM8, білок, який міститься в ментоле і завдяки якому ментолові цукерки або сигарети приємно холодять горло. Для перевірки дії білка TRPM8 Маккеми і його колеги стримали роботу нейронних рецепторів у групи піддослідних гризунів і спостерігали за реакцією тварин на вплив низькою температурою.

Гризунам дозволили переміщатися по поверхні, частини якої були нагріті і охолоджені до різної температури в діапазоні від 0 до 50 градусів за шкалою Цельсія. Тварини, які не піддалися операції з придушення нейронних рецепторів, воліли залишатися в зонах з температурою поверхні близько 30 градусів. Гризуни, у яких були заблоковані рецептори холоду, спокійно пересувалися по всій поверхні, незважаючи на те, що низькі температури повинні були викликати у них дискомфорт і навіть хворобливі відчуття. При цьому, піддослідні тварини залишалися здатні відчувати тепло, але вони не змогли відчути різниці між холодною поверхнею і ділянками поверхні з комфортною температурою.

Природно, методика, розроблена даними дослідженнями, не дозволить людям ходити в одних шортах в будь-який холод, ці дослідження проводилися для пошуків нових методів боротьби з болем і розробки нових болезаспокійливих лікарських препаратів. Здатність відключення відчуття "холодної" болю, що виникає при деяких видах травм і запалень нервових тканин, дозволить створити досить ефективні знеболювальні препарати, які будуть діяти вельми вибірково, блокуючи лише невелику частину відчуттів і залишаючи доступними для сприйняття всі інші відчуття.

|