Робот-щур веде психологічну війну зі своїми живими побратимами
Лабораторні миші та щури використовуються повсюдно для проведення випробувань нових лікарських препаратів, перш ніж ці препарати почнуть використовуватися для клінічних випробувань на людях. І для того, щоб провести тестування лікарських препаратів, призначених для боротьби з депресією і іншими психологічними розладами, необхідно викликати ці розлади у піддослідних тварин. Зазвичай, для того, щоб змоделювати у тварин такі розлади, як депресія, манія переслідування або шизофренія, дослідники втручаються в генофонд або змінюють хірургічним шляхом нервову систему тварин. Але дослідники з університету Васеда (Waseda University) в Токіо винайшли новий метод - для виклику депресії і розладів у піддослідних щурів необхідно дозволити спеціальним роботу-криси постійно тероризувати своїх живих побратимів.
Автоматизована щур WR-3 розроблена спеціально для ведення психологічної війни з лабораторними щурами, які будуть в подальшому використовуватися для перевірки лікарських препаратів. Робот WR-3 постійно стежить за своїми "супротивниками" і визначає, коли вони впадають у стан депресії, що виражається в зниженні рухливості цих тварин.
Програма WR-3 має три моделі поведінці: "переслідування", "безперервне напад" і просто "напад". Кожна з моделей поведінки розроблена для того, щоб тримати живих щурів в постійній напрузі різного рівня, що через деякий час призводить до розвитку у них різних психологічних розладів. Переслідування тримає тварину в стані постійного стресу, а обидва види нападу створюють для тваринного психологічну обстановку, повну болю і постійного страху. "Безперервне напад" означає те, що тварина постійно піддається нападу, а в режимі просто "нападу" робот атакує тварина лише тоді, коли воно починає переміщатися.
Перевіряючи ефективність застосування робота WR-3, дослідники взяли групу з 12 молодих здорових тварин. Один раз в день до них запускали робота WR-3, що працює в режимі безперервного нападу. Кілька тижнів тому, коли тварини вже стали виявляти в поведінці нервозність, їх розділили на дві групи. Першу групу продовжили піддавати безперервного нападу, а друга група піддавалася просто нападу.
Виявилося, що непостійний режим простого нападу створив тваринам саму напружену психологічну обстановку. Цей метод виявився найбільш ефективним при створенні глибокої депресії у дорослої здорової щури, яка була буквально виснажена агресивною поведінкою робота.