Menu

Нова технологія дозволяє побачити і вивчити вплив випромінювання мобільного телефону

Новая технология позволяет увидеть и изучить воздействие излучения мобильного телефона


Майже з самого моменту появи стільникових телефонів людей переслідує занепокоєння, пов'язане з впливом високочастотного радіовипромінювання на мозок людини і пов'язані з цим ризики для здоров'я. З цього приводу вченими було зламано безліч списів, проведено безліч досліджень з кардинально протилежними результатами. Одні результати вказують на те, що випромінювання телефону абсолютно нешкідливо для його власника, а інші результати вказують на те, що тривале користування мобільним телефоном може призвести до виникнення ракових пухлин та інших онкологічних захворювань. Так з чим же пов'язане наявність великої кількості суперечливих думок? Виявляється все до межі просто, навіть з урахуванням високого рівня сучасних технологій вчені ще не володіють надійним методом, який дає однозначні результати про вплив високочастотних випромінювань на мозок людини.

На відміну від рентгенівського випромінювання та інших форм високоенергетичної радіації ядерного характеру, у радіохвиль низької потужності недостатньо енергії для того, що б проникнути через клітинну мембрану, нутрощі живої клітини і нанести "удар" по структурі молекул ДНК. Для того, щоб радіовипромінювання від мобільного телефону могло викликати генетичні зміни в тканинах мозку потрібно, щоб ця тканина поглинула просто величезну дозу. І зараз вчені просто не знають, чи відбувається це в мозку у людей, які дуже рідко протягом дня відривають від вуха трубку мобільного телефону.

Щоб назавжди розставити всі крапки над "i" в цьому питанні дослідники повинні точно розрахувати, чи виміряти кількість випромінювання, що поглинається тканинами мозку при нормальному використанні мобільного телефону. І, нарешті, з'явився спосіб зробити це.

Передане телефоном високочастотне радіовипромінювання поглинається тканинами мозку. Це приводить до нагрівання цих тканин, а нагрівання можна виявити і виміряти, використовуючи магнітно-резонансну томографію. На жаль, із-за дуже сильних магнітних полів, використовуваних при проведенні магнітно-резонансної томографії, неможливо просканувати людини, що тримає біля вуха таке наповнене різними металами пристрій, як мобільний телефон. У більш ранні періоди дослідники пробували змоделювати подібну ситуацію, пропускаючи через тканини мозку електричний струм за допомогою електродів і фіксуючи розподіл тепла. Але таке моделювання вельми слабо відображає процеси, що відбуваються при користуванні мобільним телефоном.

Група дослідників з Нью-Йорка і Нью-Джерсі розробила спеціальну антену, яка випромінює радіохвилі точно так само, як і антена мобільного телефону. Але в конструкції такої антени немає жодної металевої частини. Вчені вже провели перші експерименти, розмістивши антену поруч з мозком піддослідного людини, провели магнітно-резонансне сканування і визначили температуру в декількох десятках ключових точок у мозку.

У найближчому майбутньому ця технологія дозволить вченим скласти повну тривимірну карту впливу випромінювання мобільного телефону на мозок людини. Це дозволить дізнатися кількість високочастотної енергії, що поглинається мозком протягом одного середнього розмови, і визначити, чи не становить це реальної загрози здоров'ю і життю людини при постійному використанні мобільного зв'язку.

|