Матриці мікроголки, розроблені Fujifilm, дозволять робити ін'єкції абсолютно безболісно
Велике виняток становлять люди, які не відчувають навіть невеликого страху перед голкою ось-ось готового встромитися в тіло медичного шприца. Саме з-за цього страху численні щеплення і ін'єкції стають психологічним ударом для дітей, часом досить важкого. Для вирішення цієї проблеми дослідники намагаються винайти нові методи безболісного проведення ін'єкцій і подібних процедур. І одним з таких нових методів введення лікарських препаратів є матриці з мікроголки, розроблені фахівцями компанії Fujifilm, з допомогою яких можна зробити безболісну ін'єкцію, просто приклавши з деяким зусиллям плівку-ін'єктор до поверхні шкіри людини.
Плівка-ін'єктор Fujifilm представляє собою підставу з пластичного полімерного матеріалу. На цій плівці, з допомогою технологій, колись використовувалися для виробництва світлочутливих фотоматеріалів, виготовлені крихітні капсули, що містять лікарський препарат, що закінчуються гострими голками. В залежності від типу і потрібної дози лікарського препарату, розмір капсул і відстань між цими капсулами, по суті, мікро-шприцами, варіюється від 100 до 2000 мікрометрів.
Коли плівка-ін'єктор прикладається до шкіри з деяким тиском, голки капсул проникають крізь верхній шар шкіри і вміст капсул вводиться в організм пацієнта. Проникнення безлічі найтонших голок не викликає таких больових відчуттів, як проникнення однієї товстої голки. Крім цього, вводиться розподіл лікарського препарату на відносно великій площі в деяких випадках збільшує ефективність його впливу.
Як вже згадувалося вище, для виробництва плівок-ін'єкторів компанія Fujifilm використовує відпрацьовані та перевірені часом високоточні технології, використовувані для виробництва фотоплівок. Це, в свою чергу, означає, що заінтересованим організаціям не представляє ніякої праці налагодити випуск таких плівок з голками бажаної довжини і форми, з капсулами, заповненими всілякими вакцинами, лікарськими і гормональними препаратами.
Дослідження нової технології, проведені на тваринах, показали, що в більшості випадків ефект від введення вакцин за допомогою плівки-ін'єктора декілька вище, ніж від введення цієї вакцини за допомогою традиційних методів. А трохи пізніше компанія Fujifilm збирається провести клінічні випробування нового методу проведення ін'єкцій вже з залученням людей-добровольців.