Menu

Вченим вперше вдалося впровадити помилкові спогади в ділянку короткочасної пам'яті головного мозку.

Ученым впервые удалось внедрить ложные воспоминания в участок кратковременной памяти головного мозга.



Вперше в історії науки вчені успішно впоралися з впровадженням помилкових спогадів частина головного мозку гризуна, відповідальну за один з типів короткочасної пам'яті. Згідно наявної інформації впроваджені спогади збереглися всередині мозку протягом 10 секунд часу. Хоча це і дуже короткий проміжок часу, але дані дослідження проливають світло на деякі принципи роботи пам'яті і на методи, за допомогою яких головний мозок запам'ятовує інформацію.

Звичайно, те, що зробили вчені, в корені відрізняється від маніпуляцій з пам'яттю людини, відомих нам з науково-фантастичним творам, зокрема, відомого фільму "Згадати все". Нейробіологи з Медичної школи Західного університету (Case Western Reserve University School of Medicine) взяли частина головного мозку гризуна, яка все одно підлягала видаленню, і, стимулюючи певні нервові вузли гипокампуса, штучно ввели в нервові тканини деякі образи діяльності. Нервові "ланцюга" протримали пам'ять про впроваджених образах протягом 10 секунд часу, повністю повторюючи діяльність ділянки короткострокової пам'яті мозку мавпи, дані про що були отримані в ході інших досліджень.

Короткочасна пам'ять є свого роду буфером між навколишнім світом і величезним масивом пам'яті всередині нашого мозку. Ця пам'ять працює в ті моменти, коли нам потрібно швидко що-небудь запам'ятати, наприклад, продиктований адресу електронної пошти. Згодом мозок сам розбирається з інформацією, яка міститься в короткочасній пам'яті, зберігаючи важливу інформацію в основний, довготривалої пам'яті і відкидаючи непотрібну інформацію.

Дослідження, про яких зараз йде мова, дозволять вченим зрозуміти принципи роботи короткочасної і довготривалої пам'яті живих істот. А володіння подібною інформацією дозволить розробити нові та ефективні методи лікування деяких дегенеративних захворювань, що зачіпають головний мозок людини і його пам'ять, таких, як хвороба Альцгеймера.

|