Крихітні наноракеты, що працюють на воді, можуть безпечно для організму пересуватися всередині тіла людини.
Досить тривалий час вчені з декількох наукових установ працюють над практичною реалізацією ідеї створення крихітних нано - і микроракет, які можуть пересуватися всередині людського організму, виконуючи деякі корисні функції, наприклад, доставляючи лікарські препарати в необхідне місце. І такі що працюють наноракеты були вже створені, але проблема полягає в тому, що в якості "палива" була використана перекис водню, в одному випадку, і металевий цинк в іншому випадку. Обидва ці речовини не дуже корисні для людського організму, тому подібні наноракеты можуть принести пацієнту більше шкоди ніж користі.
Команда дослідників з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробила ще один новий вид микродвигателя, який зроблений зі сплаву алюмінію та галію. Хімічна реакція, в якій беруть участь алюміній і вода призводить до бурхливого виділенню газоподібного водню, який створює реактивну тягу, штовхає наноракету вперед.
Наноракета з новим двигуном має діаметр близько 20 мікрометрів, швидкість її пересування у воді становить близько трьох міліметрів в секунду. Природно, у більш щільною і солоної рідкому середовищі швидкість її пересування істотно падає. Хімічна реакція, завдяки якій рухається наноракета, абсолютно безпечна для людського організму, як і сама наноракета, яка повністю розпадається через одну хвилину після початку руху.