Новий хімічний препарат AAQ тимчасово відновлює зір у сліпих.
В даний час багато вчених ведуть розробки в області боротьби з порушеннями зору. Ми вже досить багато розповідали про камерах, імплантатах та інших дорогих технологіях, які здатні хоча б частково повернути зір людям, які втратили його в силу різних причин. Але, виявляється, існують набагато більш прості і дешеві методи вирішення цієї проблеми. Дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі, працюючи спільно з дослідниками з університету Мюнхена і Вашингтонського університету в Сієтлі розробили хімічний препарат, який зможе допомогти людям, страждаючим від дегенеративною сліпоти, тимчасово відновити зір. Даний хімічний препарат називається AAQ і він робить уражені клітини сітківки ока знову чутливими до світла.
Основою препарату AAQ є світлочутливий матеріал органічний, який зв'язується з білками іонних каналів, що з'єднують клітини сітківки ока з нервовими закінченнями. Коли вийшло активну місце потрапляє світло, AAQ виробляє і підсилює потік іонів, що прямує за іонним каналом, що активує нервові клітини, нейрони, роблячи, по суті, те ж саме, що і здорова клітина сітківки ока.
Дослідники стверджують, що по відношенню до інших методів відновлення зору, заснованих на генної інженерії і використанні стовбурових клітин, застосування препарату AAQ є більш безпечною альтернативою відновлення зору, адже препарат AAQ розпадається з плином часу і безперешкодно виводиться їх організму.
Для перевірки ефективності дії препарату AAQ дослідники використовували гризунів, які народилися абсолютно сліпими в результаті генної модифікації, якої вони зазнали ще до народження. Після впорскування препарату AAQ, ці гризуни продемонстрували абсолютно нормальні реакції на світло, точно такі ж, як їх зібратися, не піддані генної модифікації.
"Підхід, реалізований нами у вигляді препарату AAQ, дає реальну надію відновити зір пацієнтам з різними видами захворювання сітківки ока. Але поки ми ще повинні довести, що наші препарати абсолютно безпечні і що вони будуть працювати з людьми настільки ж ефективно, як це спостерігалося у гризунів", - розповів Річард Кремер (Richard Kramer), провідний дослідник.