Menu

Сітчатні імпланти і камера допоможуть повернути зір сліпим людям.

Сетчаточные импланты и камера помогут вернуть зрение слепым людям.


Дослідники Массачуссетского Технологічного Інституту вже протягом 20 років часу ведуть роботи, пов'язані з розробкою імплантів, взаємодіючих з нервами сітківки ока. Такі імпланти зможуть лише частково повернути зір сліпим людям, на жаль, повного відновлення зору з використанням цієї технології домогтися не виходить. Але і часткове відновлення зору може дуже допомогти людям, які втратили зір внаслідок захворювань пігментним ретинітом (retinitis pigmentosa) або вікового дегенеративного плями.

Сетчаточные импланты и камера помогут вернуть зрение слепым людям.


Пацієнти будуть носити окуляри, обладнані відеокамерами, які будуть посилати одержувану інформацію в мікрочіп, з'єднаний з очним яблуком. Так само ці очки будуть містити котушки індуктивності з допомогою яких бездротовим способом буде здійснюватися постачання мікрочіпів енергією. Мікрочіп, отримуючи візуальну інформацію, буде активізувати електроди, які стимулюють нервові закінчення сітківки ока. Таким чином буде проводитися трансляція відеоінформації безпосередньо в нервові імпульси, обходячи при цьому пошкоджений природний фотоелектричний перетворювач - сітківку.

Вчені вже створили другий прототип такого імпланта. Перший прототип повинен був підключатися до нервових закінченнях безпосередньо з боку сітківки, тобто з боку ока. Операція для впровадження такого імпланта була дуже складну і не виключала ризику нанесення ушкоджень. Другий варіант підключається до очного нерву за межами очі, роблячи впровадження більш простим і легким.

Ці імпланти вже пройшли випробування на тварин, свиней певної породи, у яких розмір очного яблука збігається з розміром людського. Успішне проведення цих випробувань дозволяє вченим сподіватися на те, що вони отримають дозвіл проведення випробувань і на сліпих людей. Шон Келлі (Shawn Kelly), дослідник з Лабораторії Електроніки MIT, розповів: «Випробування імпланта на людях нам у багато разів більш цікаві, ніж на тварин. Адже люди можуть забезпечити нам відсутню зворотний зв'язок, розповівши про те що вони бачать з допомогою електроніки. Ми, в свою чергу, постараємося оптимізувати та покращити алгоритми роботи програм мікрочіпа з метою поліпшення якості одержуваної людьми картинки».

|