Menu

Вчені зі Стенфорда створили фотогальванічний очної імплант, що не потребує окремого джерела живлення.



Вчені зі Стенфордського університету розробили і створили перші дослідні зразки нового типу очного імпланта, який допоможе частково повернути зір людям, що страждають від порушення роботи фоторецепторів сітківки ока. Звичайно, абсолютно нового в цій технології вже нічого немає, ми вже кілька разів розповідали про створення подібних імплантів та іншими командами вчених (Біонічний очної імплант успішно впроваджений першому пацієнтові, Сітчатні імпланти і камера допоможуть повернути зір сліпим людям), але імплант з Стенфорда володіє одним унікальним властивістю, для своєї роботи не вимагає вбудованого джерела живлення або підключення до іншого пристрою за допомогою проводів. Для передачі відеозображення і постачання електроенергією нового імпланта використовується масив фотогальванічних комірок, опромінюваних інфрачервоним світлом за допомогою спеціального випромінювача.

Цей імплант, розміром близько трьох квадратних міліметрів, відрізняється від інших подібних надзвичайною гнучкістю і малими габаритами. Масив фотогальванічних комірок розташовується в трьох шарах товщиною 30 мікрометрів, всі осередки з'єднуються в загальну схему за допомогою найтонших кремнієвих провідників, товщиною 300 нанометрів кожен.

Вся система штучного зору складається з відеокамери, що здійснює зйомку зображення. Носиться в кишені малогабаритний комп'ютер обробляє відео в режимі реального часу і переводить зображення з видимого діапазону світла в інфрачервоний діапазон з довжиною хвилі близько 90 нм. Це інфрачервоне зображення проектується спеціальним LCD-проектором з підвищеною яскравістю на чіп імпланта, передаючи таким чином, відеозображення і поставляючи достатню для роботи пристрою кількість енергії.

Цей пристрій дозволяє відновити до 20% зору пацієнта, чого цілком достатньо для впізнання осіб і індивідуальних рис предметів і, так само, для читання тексту, надрукованого спеціальним великим шрифтом на дисплеї комп'ютера або на екрані телевізора.

|