Біонічний очної імплант успішно впроваджений першому пацієнтові.
51-річний Пітер Лейн, страждає дегенеративною генетичної хворобою сітківки ока з-за чого він був сліпим вже два десятиліття, став першою людиною, що отримав біонічний очної імплант в лікарні Royal Eye Hospital в Манчестері. Завдяки цьому імпланти зір Лейна частково відновлено.
Фактично цей імплант є електронним приймачем, отримують сигнали від відеокамери, встановленої на окулярах, які носить пацієнт. Зображення з відеокамери перетвориться в електричні сигнали спеціальним відеопроцесором, який носиться на поясі. Електричні сигнали приймаються приймачем, який є в складі імпланта, передаються до груп електродів, вживлених у нервові закінчення сітківки ока, і перетворюються на нервові імпульси, дозволяючи пацієнтові бачити образи і зображення, правда, поки що дуже слабо.
Ця операція була проведена в рамках міжнародної програми з використання та вдосконалення технології, розробленої американською компанією Second Sight. Завдяки цій технології Пітер Лейн може бачити контури і обриси меблів, автомобілів, дверні прорізи. Так само він може прочитати слова, написані на екрані великими літерами і спеціальним шрифтом. Завдяки великому екрану і проектора, встановленим у його будинку, Пітер Лейн може самостійно прочитати свою пошту та новини вперше за багато років.