Нова "лабораторія-на-чіпі" поділяє частинки крові, використовуючи принципи пинбольного ігрового автомата.
Подібно монетному автомату, здатному відсортувати монети різного достоїнства по їх вазі і розмірам, новий пристрій, "лабораторія-на-чіпі", може розділити один від одного клітини крові різних типів і інші частинки, що знаходяться в крові людини. Такий поділ дозволить з допомогою іншого медичного аналітичного обладнання вивчити сторонню біологічну матерію, що перебуває в крові, що може бути використано для раннього виявлення онкологічних та інших небезпечних захворювань.
Лабораторія-на-чіпі, розроблена дослідниками з Університету Джона Хопкінса (Johns Hopkins University), пропускає потік крові через малу камеру, нижня сторона якої покрита рядами діагональних уступів різної висоти і ширини, що вельми нагадує перешкоди в автоматі для гри в пінбол. Різні параметри цих уступів дозволяють відокремлювати від потоку тільки частинки з певними розмірами і масою, забезпечуючи високу селективність пристрою в цілому.
Більш важким частинкам буде важко подолати високі уступи, таким чином, вони будуть рухатися по діагоналі траєкторії, віддаляючись від основного потоку. Зрештою весь потік крові буде розділений на кілька ізольованих один від одного потоків, складаються переважно з частинок одного і того ж виду. Крім використання сили тяжіння у пристрої можуть бути застосовані й інші методи впливу на рухомі частинки, що дозволяють сортувати їх і по іншим характеристикам, таким як електричний заряд і реакція на магнітне поле.
Така технологія сортування та розділення з успіхом може бути використана і в інших областях, далеких від медицини. За допомогою такої технології можна розділяти наночастинки різних розмірів загальної маси, одержуваної при масовому виробництві. Технологія може бути використана для виявлення деяких хімічних речовин, в системах забезпечення безпеки, і навіть при виробництві фотогальванічних елементів сонячних батарей.