Menu

Cyberplasm - мікроробот, змодельований з риби-паразита, буде контролювати стан здоров'я зсередини людського тіла.

Cyberplasm - микроробот, смоделированный с рыбы-паразита, будет контролировать состояние здоровья изнутри человеческого тела.



В даний час кілька різних дослідницьких груп, що займаються розробкою крихітних мікророботів, які будуть пересуватися по кровоносних судинах людського організму, шукати симптоми захворювань і доставляти прямо до місця призначення лікарські препарати. Нещодавно до цих досліджень приєдналася міжнародна група, що складається з американських і англійських вчених. Вони збираються створити медичного мікроробота Cyberplasm, який буде скопійований з будови морської риби-паразита міноги і в якому будуть використані датчики, виготовлені з живих клітин вищезгаданої риби.

До складу конструкції робота, безумовно буде включено деяку кількість звичайної електроніки, але основні світлові та хімічні датчики робота будуть виготовлені на основі живих клітин органів зору та нюху міноги. Це дозволить роботу точно і швидко реагувати на зміни світла, кольору тканин і зміни хімічного складу навколишнього середовища. Сигнали, одержувані від цих датчиків, будуть керувати рухами штучних м'язів робота, які будуть використовувати в якості джерела енергії глюкозу, яка в достатніх кількостях присутній в людському організмі.

Cyberplasm - микроробот, смоделированный с рыбы-паразита, будет контролировать состояние здоровья изнутри человеческого тела.



Електронна нервова система" робота, його руховий апарат і органи сприйняття повністю скопійовані з морської міноги, риби-паразита, уродженця Атлантичного океану. "Ці риби володіють унікальними для живих істот здібностями бачити і відчувати все, що відбувається навколо них. І ці здібності допоможуть роботу Cyberplasm зібрати необхідні дані про стан людського організму", - розповідає Даніель Франкель, вчений-хімік з університету Ньюкасла (Newcastle University) Великобританії.

Вже зараз дослідники займаються розробкою та виготовленням частин прототипу майбутнього робота, який, як передбачається, буде мати довжину не більше одного сантиметра.

|