Menu

Лабораторні роботи, виготовлені з конструктора Lego, допомагають у дослідженнях кембриджським вченим.

Лабораторные роботы, изготовленные из конструктора Lego, помогают в исследованиях кембриджским ученым.


Хто з нас не знає скрепляющихся між собою цеглинок і інших блоків конструктора Lego, виготовлених з яскравої пластмаси? Якщо не Ви самі, напевно ваші діти із задоволенням будували з цього конструктора різноманітні вироби, реалізуючи власні фантазії. Але крім розваг у конструктора Lego є потенціал використання у виготовленні нескладних механічних пристроїв і роботів, чим скористалися дослідники з Кембриджського університету. Вчені виготовили з деталей конструктора нескладних лабораторних роботів, на плечі яких була покладена деяка частина рутинної і монотонної роботи в процесі виготовлення протезних кісток зі штучних тканин.

Процес створення штучних тканин кісток забирає багато часу і вимагає виконання повторюваних дій. В основному, цей процес складається з послідовності промивання зразків у воді і занурення їх у рідини з різним складом, наприклад, розчинами кальцію, фосфатів і протеїнів. Саме цю операцію виконують два робота, трохи схожі на підйомні крани, для створення яких використовувалися частини "просунутого" набору конструктора Lego Mindstorms.

Такі "іграшкові" роботи, здатні виконувати прості функції, мають декілька переваг перед існуючими подібними високотехнологічним системами. По-перше, вони неймовірно прості і надійні, а в разі поломки несправність усувається за пару хвилин часу. По-друге, створення таких роботів обходиться набагато дешевше, ніж інших роботизованих систем, що досить важливо в умовах обмежених бюджетів деяких досліджень.

Таке нетрадиційне використання конструктора Lego демонструє нові можливості його використання. Крім цього такі Lego-машини можуть частково автоматизувати процес і позбавити дослідників від виконання трудомістких і монотонних операцій, дозволяючи їм зосередитися на інших, більш важливих, лабораторних завданнях.



|