Menu

Вчені, за допомогою бездротового "роутера", навчилися управляти клітинами головного мозку.

Ученые, с помощью беспроводного "роутера", научились управлять клетками головного мозга.


Новий пристрій, зване "бездротової роутер для мозку", дозволяє дослідникам-нейробиологам управляти клітинами головного мозку, нейрони, щурів та інших дрібних лабораторних тварин. З допомогою пристрою вчені з легкістю можуть маніпулювати окремими клітинами і групами клітин, впливаючи на них з допомогою світла. А спостерігаючи за реакцією тварини на той чи інший вид стимуляції, вчені визначають, які з клітин мозку відповідають за різні функції організму.

Основною технології впливу на клітини мозку вже досить багато років. Ще в 2005 році дослідники з Стенфордського університету досліджували клітини мозку, керуючи ними з допомогою спалахів світла. Пізніше вчені з цього ж університету застосували методику впливу світлом для лікування деяких психічних захворювань.

Раніше при проведенні такого роду досліджень учені вводили в мозок світло лазера за допомогою оптичного волокна. Це накладало обмеження на рухливість піддослідної тварини, що в деяких випадках завадило вченим бачити реакцію тварини на світлове збудження головного мозку.

Ученые, с помощью беспроводного "роутера", научились управлять клетками головного мозга.


Новий пристрій, розроблене і виготовлене молодою компанією Kendall Research, передає імпульси світла в головний мозок за допомогою бездротових технологій допомогою імпланта, який важить всього три грами, середній вага щури становить 58 грам. Світло випромінюється світлодіодними джерелами замість традиційних лазерів, а суперконденсатор накопичує і запасає енергію, одержувану бездротовим шляхом.

Для зв'язку з комп'ютером використовується спеціальний інтерфейс бездротового зв'язку, який підключається до порту USB. А за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення вчені можуть налаштувати всі параметри світлового збудження клітин головного мозку і управляти процесом збудження. Поки що ця система перебуває в стадії тестування, але вже з її допомогою вчені провели ряд досліджень, в яких вивчалися області мозку, відповідальні за функції споживання їжі.

|