Вчені-біологи створили в лабораторії перші штучні багатоклітинні організми.
Команда вчених-біологів з університету Міннесоти провели експеримент, в ході якого вони "змусили" одноклітинні організми пивних дріжджів з'єднатися в єдиний складний багатоклітинний організм. Тим самим вченим вдалося відтворити саму першу стадію еволюції, в результаті якої на Землі з'явилося життя в тому вигляді, в якому ми її зараз спостерігаємо. Вирощені штучні багатоклітинні організми вели себе як єдине ціле, відтворювалися і пристосовувалися до змін навколишнього середовища, точно так само як це роблять багатоклітинні організми природного походження.
Вчені повідомляють, що створення такого складного мікроорганізму було відносно простим завданням, вони навіть дивуються, чому ніхто з учених раніше не проводив подібних досліджень. На початку експерименту вчені взяли бактерії звичайних пивних дріжджів Saccharomyces cerevisiae, і дозволили їм вільно розмножуватися протягом доби у пробірки з середовищем, багатою поживними речовинами. Після цього вчені використовували центрифугу, що б відокремити більш важкі мікроорганізми.
Зібрані багатоклітинні мікроорганізми були знову поміщені в поживні середовища, де вони розвивалися далі. По завершенню 60 таких циклів в розпорядженні вчених з'явилися багатоклітинні організми, що складаються з сотень клітин. При цьому, ці організми були не просто групами випадково зрощених клітин, вони були єдиними організмами в прямому сенсі слова.
Коли ці мікроорганізми досягали критичного розміру, деякі його відмирали клітини під час процесу ділення, відомої як апоптоз. Відокремилася частина являла собою окремий багатоклітинний організм, який продовжував зростати самостійно і в кінці кінців теж згодом ділився на два організму.
Проводячи експерименти, вчені виростили безліч багатоклітинних організмів, при цьому весь процес зайняв всього 60 днів. Після цього перед вченими постало питання, чому еволюція від одноклітинних до багатоклітинних мікроорганізмів на Землі посіла мільйони років? І зараз, проводячи подальші дослідження, вчені намагаються знайти відповідь на це питання.
Недосвідчений читач може запитати, а навіщо ж це все треба? Навіщо потрібно витрачати багато грошей і часу на подібні дослідження, які, з першого погляду, не мають сенсу? Але це трохи не так, вся справа полягає в тому, що ракові та інші онкологічні захворювання якраз і є свого роду порушеннями ходу еволюції. Кожну ракову пухлину можна розглядати як окремий багатоклітинний організм, а якщо знати всі закони його розвитку та поведінки, то з таким захворюванням можна буде успішно боротися і перемагати.