Menu

Вчені працюють над створенням "людини-на-чіпі".

Ученые работают над созданием "человека-на-чипе".


Група вчених-дослідників з університету Центральної Флориди вперше використовували стовбурові клітини для того, що б виростити штучні нейро-м'язові з'єднання, за допомогою яких здійснюється зв'язок між спинним мозком і клітинами м'язових тканин. Ці біологічні з'єднувачі є одними з ключових елементів живих організмів, завдяки сигналів, що передаються через них, різні частини організму можуть "спілкуватися" між собою, а мозок організму може керувати рухами тіла.

Дослідники повідомляють, що створення таких сполук є основним моментом у створенні систем "людина-на-чіпі", біо-електро-хімічних систем, у рамках яких на одному пристрої вирощуються клітини тканин різних типів. Завдяки нейросоединениям ці різні тканини починають функціонувати як єдиний організм, моделюючи функції різних органів, груп органів і систем людського організму.

"Безліч різних систем повинні бути створені, перш ніж ми доберемося до створення "людини-на-чіпі", складної системи, повністю моделює функціонування людського організму", - розповідає Джеймс Хікмен (James Hickman), вчений-біоінженер, що бере участь в даних дослідженнях. - "Над подібним технологіями багато групи вчених працювали вже не один десяток років, і це не увінчалося успіхом до сьогоднішнього дня. Наше досягнення стало можливим завдяки тому, що людство навчилося правильно використовувати стовбурові клітини".

Зараз напрямок створення систем "людина-на-чіпі" переживає певне піднесення. Безліч наукових, комерційних та державних організацій різних країн виділяють на ці дослідження наукові гранти, загальна сума яких наближається до значення 140 мільйонів доларів. А основними цілями розробки таких систем є, звичайно ж, практичні цілі. Використання систем "людина-на-чіпі", повністю моделюють функції людського організму, дозволить дослідити дію на організм нових лікарських препаратів, методів лікування. При цьому, такі випробування щодо ефективності будуть значно перевищувати випробування, що проводяться над гризунами та іншими тваринами, що дозволить скоротити мінімум в два рази довгий процес появи на ринку нових лікарських препаратів.

"Наша робота прямо показує, що створення таких складних систем можливо з технічної і біологічної точки зору і те, що вже в не такому вже й далекому майбутньому з'являться перші системи "людина-на-чіпі", які будуть використовуватися на благо людства" - розповів професор Надін Гуо (Nadine Guo), що очолює дані дослідження.

|