Menu

Використання электроэнецефалографии дозволить спілкуватися з пацієнтами, що знаходяться у вегетативному стані.

Использование электроэнецефалографии позволит общаться с пациентами, находящимися в вегетативном состоянии.


Вчені знайшли метод, за допомогою якого можна налагодити спілкування з пацієнтами, які перебувають у так званому сталий вегетативному стані. Цей стан характеризується порушенням функцій ментальної активності, викликаним великими пошкодженнями головного мозку або втратою функцій мозку в результаті захворювань. Пацієнти, що знаходяться в такому стані позбавлені можливості рухатися і спілкуватися, незважаючи на збереження розуму і розумових функцій.

Новий метод заснований на зняття картини електричної активності мозку. Зазвичай для цього застосовують метод магніто-резонансного сканування (MRI), але використання электроэнецефалографии дозволить налагодити комунікації з пацієнтами, що мають металеві імплантати, а розміри застосовуваного обладнання дозволять використовувати його не тільки в медичному закладі, але і в домашніх умовах.

Перші випробування нової технології були виконані в Адденбрукской лікарні у Кембриджі та в лікарні Льєжського університету в Бельгії. У перших випробуваннях були задіяні 16 пацієнтів, які мали діагноз "сталий вегетативний стан" і перебували у свідомості. Нерухомим пацієнтам запропонували уявити, що вони піднімають свою руку і ворушать пальцями, в цей час проводився запис электроэнецефалограммы мозку. У трьох з пацієнтів запис повністю збіглася з записом, зробленим зі здорових людей, а дані зняті з мозку інших пацієнтів, які мали лише незначні відмінності.

Розробка даної технології означає, що у лікарів з'явився новий простий, недорогий і швидкий метод достовірного визначення того, чи пацієнт у свідомості. Але найголовніше, що за допомогою такого методу можна налагодити шлях і дуже обмежене, спілкування з "вегетативними" пацієнтами. Їх можна просто просити, що б вони "шевелили" пальцями правої руки для ствердної відповіді, а лівою - для негативного.

|