Робот, з допомогою електродів і імпульсів струму, управляє рухом рук людини.
Деякі люди з величезним нетерпінням чекають настання часу, коли вони зможуть вільно командувати слугами своїми механічними або надіти на себе роботизовані костюми, здатні у багато разів збільшити силу людини. Але робот, керуючий рухами тіла людини за допомогою електричних імпульсів, демонструє ймовірність протилежного, не дуже сприятливого, сценарію - можливо, що штучний інтелект коли-небудь без праці буде маніпулювати людьми в своїх цілях.
Але, згідно інформації, опублікованої видавництвом IEEE Spectrum, команда дослідників, які реалізували цю "жахливу" технологію, переслідувала зовсім інші цілі. Їх метою була перевірка того, чи може така методика допомогти частково або повністю паралізованим людям, які не в змозі самостійно рухати деякими частинами свого тіла. Для експериментів були запрошені добровольці, які люб'язно віддали контроль за своїми руками в руки робота в ім'я науки.
Електричні сигнали з двох електродів, закріплених на передпліччі, змушували стиснутися або розкритися кисть руки добровольця. Ще два електрода, встановлені на плечі, служили для управління горизонтальним рухом руки в цілому. Потім вчені почали свій "жахливий" експеримент, приєднавши електроди до маленькому роботові гуманоиду. Цей робот тримав у своїх маніпуляторах баскетбольне кільце, а керуючи сигналами, що подаються на електроди, він змусив руку добровольця схопити м'яч, перемістити його і кинути в кільце.
Відеозапис цього дійства була продемонстрована Бруно Вильеной Адорно (Bruno Vilhena Adorno) і його колегами з французької лабораторії інформатики, робототехніки та мікроелектроніки Монпельє (Montpellier Laboratory of Informatics, Робототехніка, and Microelectronics) в рамках Міжнародної конференції IEEE з питань інтелектуальних систем і роботів.
Подібна технологія дозволить реалізувати метод непрямого управління своїми кінцівками для паралізованих людей, які в результаті травми або захворювання втратили працездатність нервових "каналів зв'язку" мозку з іншими частинами тіла. А дослідники розраховують на те, що в реалізації другого або третього покоління подібної технології їм вдасться повністю позбавитися від ефекту "маріонеткових рухів" і тремтячих рук.