Menu

Розроблено новий матеріал, ефективно фільтруючий вірус грипу, що міститься в повітрі.

Разработан новый материал, эффективно фильтрующий вирус гриппа, содержащийся в воздухе.


Всі знають, що залишитися здоровим під час епідемії грипу вельми непросто. Але тепер це зробити буде значно легше завдяки дослідникам з Китайської Академії наук і Академії сільськогосподарських наук. Їх новий метод дозволяє уникнути хворобливих ін'єкцій завдяки використанню повітряного фільтра із спеціального матеріалу, який високоефективно фільтрує віруси грипу, перш ніж вони потрапляють всередину організму людини і починають завдавати шкоди. Крім цього, повітряний фільтр працює в обидві сторони, таким чином хворі, що носять модифіковані маски-фільтри, що будуть випускати менше вірусів в навколишнє середовище, що знизить рівень захворюваності здорових людей.

Разработан новый материал, эффективно фильтрующий вирус гриппа, содержащийся в воздухе.


Такі препарати, як антибіотики, не працюють ефективно проти вірусних інфекцій, замість них застосовують спеціальні противірусні препарати, які ефективні лише в перший час. Згодом ефективність дії подібних препаратів починає знижуватися і практично сходить нанівець. Це відбувається з-за того, що ці мікроскопічні віруси постійно мутують, стаючи нечутливими до певних видів лікарських препаратів. В даний час у світі щороку в середньому від вірусу грипу помирає близько 300 тисяч людей, а багато мільйони тимчасово втрачають працездатність і часом набувають
ускладнення. Крім страждань така ситуація приносить чималі економічні втрати.

Разработан новый материал, эффективно фильтрующий вирус гриппа, содержащийся в воздухе.


Так як віруси можуть розмножуватися тільки перебуваючи усередині живих клітин-господарів, Ксуебинг (Xuebing Li), Пеиксинг Ву (Peixing Wu) і їх колеги вирішили знайти новий підхід, за допомогою якого можна ефективно перекрити смертельним хвороботворним мікроорганізмам шлях всередині і ззовні людського організму.

Коли вірус грипу здійснює "вторгнення" в живу клітину, протеїн hemagglutinin (HA), що знаходиться на поверхні вірусу зв'язується з полісахаридами типу SL (monosaccharides sialic acid and lactose), що знаходяться на поверхні клітинної мембрани. Завдяки цим зв'язкам вірус міцно стає на якір" усередині живої клітини і приступає до своїх "темних справ". Китайські дослідники виявили, що хітозан, в достатку що знаходиться в хітиновому оболонках креветок і крабів, може служити для прив'язки полісахаридів SL до поверхні матеріалу повітряного фільтра. Як можна побачити на малюнку, віруси, потрапивши на такий матеріал, відразу ж зв'язується з полісахаридом SL і назавжди залишається "прив'язаним" до матеріалу фільтра.

Разработан новый материал, эффективно фильтрующий вирус гриппа, содержащийся в воздухе.


Хочеться сподіватися, що дана технологія піде в широкі маси, адже добувати хітозан і робити нескладну обробку фільтруючого матеріалу дуже просто з технічної точки зору. А завдяки цьому нам з Вами стане легше дихати під час епідемій грипу.

|