Впроваджена під шкіру електроніка за допомогою бездротових технологій може контролювати солдатів і їх стан.
Команда вчених різних напрямків, основу якої складають дослідники з університетів Кента і Манчестера, за підтримки Військової науково-технічної лабораторії (Defence Science and Technology Laboratory, DSTL) і госпіталю Грейт Ормонд Стріт (Great Ormond Street Hospital, GOSH), взялася за реалізацію нової програми EPSRC. Метою програми EPSRC є дослідження, спрямовані на створення електронних пристроїв, впроваджених в шкіру людини, здатних здійснювати обмін даними за допомогою технологій бездротового зв'язку. Варто відзначити, що подібні електронні пристрої можуть знайти широке застосування, як і у військовій, так і в медичній галузях.
Деякі групи вчених і дослідників з інших країн не так давно продемонстрували свої технології "електронних татуювань", але жоден із зразків таких пристроїв не продемонстрував можливості встановлення надійного радіозв'язку на скільки значимою дистанції, яка б дозволила всерйоз задуматися про практичне застосування пристрою. "Людське тіло є не самим підходящим "контейнером" для будь радіоелектроніки. Оскільки люди є свого роду "оболонками" для великої кількості солоної води, їхні тіла мають дуже високе значення діелектричної постійної. З-за цього тіло людини має велику електричну ємність, що зумовлює великі втрати потужності і високий рівень перешкод при спробах організації радіозв'язку" - розповідає доктор Джон Бэчелор з Кентського університету в інтерв'ю видавництву "The Engineer".
Військові застосування подібних "татуювань" будуть полягати в отриманні та аналізі біометричних даних, отриманні даних про втому і навантаженнях, поточний стан солдата в режимі реального часу. Більш пізні і більш досконалі пристрої, згідно з планами дослідників, зможуть допомогти командуванню контролювати дії солдатів і передавати їм команди і необхідну інформацію прямо в мозок, минаючи проміжні стадії. Тим часом, робота, виконувана в госпіталі GOSH, буде спрямована на мирне використання розроблюваної технології в медичних цілях. Першим таким медичним пристроєм стане пристрій дистанційного зчитування сигналів мозкової діяльності у дітей, уражених різними психічними і нервовими захворюваннями.
Природно, що впроваджені в шкіру електронні пристрої зможуть виконувати функції радіочастотної ідентифікації (radio frequency identification, RFID), що може використовуватися як у військових, так і в мирних цілях. Крім цього, до електронних пристроїв, що впроваджуються в шкіру, висувається ряд вимог. Ці пристрої повинні виготовлятися з біологічно нейтральних матеріалів, які не будуть наносити ніякої шкоди організму людини. Ці пристрої повинні бути гнучкі і пластичні, що б згинатися, стискуватися і розтягуватися разом з шкірою людини, не доставляючи незручностей і роздратування людині, якій вони були імплантовані.
Всі перераховані вище проблеми збирається вирішити команда вчених-хіміків з Манчестерського університету, які крім цього розробляють техпроцес, з допомогою якого "електронні татуювання" будуть друкуватися всередині шкірного покриву людини.