Menu

Японські вчені знайшли спосіб зробити прозорими тканини біологічного походження.

Японские ученые нашли способ сделать прозрачными ткани биологического происхождения.


Всі нові досягнення в області мікроскопії, про які ми розповідали раніше, були зроблені для того, що б допомогти вченим "бачити глибше", подивитися на окремо взяті клітини, приховані в глибинах мозку. Звичайно, це зробити було б у багато разів легше, якби над цікавими об'єктами не було шару інших тканин. І у японських вчених є рішення цієї проблеми - достатньо зробити прозорими заважають тканини.

Новий хімічний препарат, розроблений японськими вченими, працює поки тільки з нервовими тканинами, тканинами головного мозку. Але він робить їх прозорими, дозволяючи без перешкод вивчати ті клітини тканин, які були спеціально помічені для цього флуоресцентним барвником. Такий метод дозволяє розглянути окремі нейрони, мікроскопічні кровоносні судини і зробити тривимірні знімки без необхідності зняття з зразка заважають шарів тканин або поділу зразка на більш дрібні фрагменти.

Японские ученые нашли способ сделать прозрачными ткани биологического происхождения.


На жаль, даний метод не працює з живими тканинами, принаймні зараз. Але дослідники з Інституту фізичних і хімічних досліджень (japan's Institute of Physical and Chemical Research, RIKEN), провідного японського науково-дослідного закладу, збираються розробити новий, менш агресивний препарат, який дозволить вивчати таким чином і живі тканини.

Препарат, названий Scale, склад якого поки не розголошується, має унікальні властивості. Його вплив не змінює структуру і щільність оброблених зразків. Але для отримання зображення зразок потрібно модифікувати на генному рівні, додавши цікаві клітини тканин флуоресцентні білки. Обробка препаратом Scale робить прозорими абсолютно всю тканину, а опромінення світлом змушує світитися флуоресцентні білки, що знаходяться у позначених клітинах, демонструючи вченим їх форму і будову.

Японские ученые нашли способ сделать прозрачными ткани биологического происхождения.


Використання флуоресцентних білків і препарату Scale вже дозволило вченим RIKEN зробити зйомку і скласти топографію нейронних зв'язків у мозку на глибині в декілька міліметрів. Згідно із заявою Ацуши Мияуоки (Atsushi Miyawaki), цей метод дає набагато кращі результати, ніж методи, що використовувалися вченими раніше.

Крім тканин головного мозку новий метод може працювати і з декількома іншими видами тканин біологічного походження. Дослідники планують перевірити працездатність препарату Scale на тканинах серця, нирок і м'язових тканин, узятих у тварин-приматів і людини. Результати цих досліджень були опубліковані в останньому випуску журналу Nature Neuroscience.

|