Menu

Вперше в історії хірурги здійснили трансплантацію синтетичного органу людині.

Впервые в истории хирурги осуществили трансплантацию синтетического органа человеку.


Хірурги з лікарні університету Каролінська (Karolinska University Hospital), Швеція, зробили величезний крок на шляху розвитку регенеративної медицини, вперше в історії успішно провівши операцію з трансплантації людині синтетичного органу. Пересадка органу, виконана без участі донора, врятувала життя 36-річному людині, хворій на рак, який отримав нову трахею, вирощену з його власних стовбурових клітин.

Пацієнт, Андемэриэм Теклезенбет Беиин (Andemariam Teklesenbet Beyene), захищав докторську ступінь по геології в Ісландії, коли в його трахеї була виявлена неоперабельная пухлина. Через час ситуація погіршилася настільки, що виросла пухлина просто блокувала можливість дихання. Зроблені тривимірні знімки трахеї пацієнта були передані науковцям університетського коледжу в Лондоні, які обробивши ці дані виготовили спеціальну скляну матрицю, яка була точною копією власної трахеї пацієнта.

Створена матриця запалу переправлена тому у Швеції, де в неї були поміщені стовбурові клітини, взяті з кісткового мозку Беиина. Стовбурові клітини успішно прижилися на матриці і всього за два дні повністю заповнили форму, створивши нову трахею, що складається з біологічної точки зору з власних тканин пацієнта. Потім команда хірургів провела 12-годинну операцію, в ході якої у пацієнта була видалена уражена раком трахея і на її місце був встановлений синтетичний орган, вирощений в лабораторії.

Впервые в истории хирурги осуществили трансплантацию синтетического органа человеку.


Все це сталося близько місяця тому, на сьогоднішній день стан пацієнта вже вважається хорошим. Оскільки новий орган був вирощений з власних тканин пацієнта, то не існує ніякої загрози відторгнення синтетичного органу організмом пацієнта, як це часто буває з донорськими органами. Це дозволили уникнути застосування лікарських засобів, що пригнічують імунну систему організму, імунодепресантів, що, зі свого боку, забезпечує швидке одужання пацієнта.

В даній технології самим чудовим є той факт, що новий орган було отримано всього через два дні після вилучення у пацієнта стовбурових клітин. Але це - тільки вершина айсберга. Поки тільки в теорії, така технологія вирощування може використовуватися для отримання практично будь-яких органів людського організму. Це в деяких випадках дозволить уникнути тривалого очікування появи необхідних донорських органів і суттєво зменшить кількість ускладнень, викликаних пересадкою органу.

|