Система Virtual Cane - використання звукового сонара допомагає бачити сліпим людям.
Останнім часом ми часто бачимо дослідні зразки або концепти пристроїв, заснованих на використанні найсучасніших технологій та останніх досягнень науки, за допомогою яких сліпі люди та люди з обмеженими можливостями зору знаходять можливість "бачити" навколишнє середовище. Найбільш близьким до масового виробництва подібним пристроєм є пристрій Virtual Cane, яке, використовуючи принцип звукового сонара, дозволяє своїм користувачам "бачити" фізичні об'єкти на відстані до 10 метрів. Пристрій має в своєму складі випромінювач, який випускає потік нечутних звукових хвиль, що відбиваються від об'єктів і несуть інформацію про розмірах і дальності до об'єкта. Система повідомляє про це користувача вібраційними коливаннями, частота та інтенсивність яких залежить від розмірів і віддаленості об'єкта.
Пристрій Virtual Cane є розробкою учених з Міжнародного Канадсько-Ізраїльського інституту медичних досліджень (Institute for Medical Research Israel-Canada, IMRIC), а групу, що займалася розробкою та виготовленням пристрою очолював доктор Амід Амеди (Dr. Amid Amedi). Демонстрація зразка пристрою Virtual Cane, який є прототипом пристрою, виробництво якого буде налагоджено найближчим часом, відбулася в Єрусалимі минулого місяця.
Крім визначення розмірів, висоти і відстані до об'єктів навколишнього середовища пристрій в майбутньому зможе реалізовувати функцію розпізнавання осіб, розрізняти посмішки і інші емоції на обличчях людей, що поставить його не на один рівень вище серед подібних пристроїв. Такі можливості пристрою Virtual Cane з'явилися завдяки використанню високочутливих електронних схем обробки сигналів і складним адаптивним алгоритмам системи управління.
Згідно розробникам, використання пристрою відбувається на інтуїтивному рівні і може бути вивчено всього за кілька хвилин тренування. Пристрій Virtual Cane малогабаритним, легко, а заряду акумуляторних батарей вистачає на 12 годин безперервної роботи.
В даний час розробники подали заявку на патент і знаходяться в стадії пошуку комерційного партнера, з яким буде розпочато випуск пристроїв Virtual Cane. Доктор Амеди оцінює, що у випадку масового виробництва, пристрій Virtual Cane буде коштувати близько ста доларів.