Не дай собі засохнути... за допомогою розумної пляшки!
В полку незвичайних аксесуарів з підтримкою iOS-пристроїв прибуло. ILUMI Smartbottle - це перша «розумна» пляшка для води, здатна з'єднуватися з гаджетами через Bluetooth і передавати важливу інформацію. Наскільки важливу? Якщо пити недостатня кількість води, то можуть бути проблеми з сечостатевої системою, тобто це вельми і вельми корисна ініціатива, запущена на Kickstarter і успішно зібрала в 3,5 рази більше коштів, ніж потрібно, тобто $35 000.
Ідея ILUMI Smartbottle проста. Ця ємність, висотою 25,4 см, діаметром 6,3 см і місткістю 710 мл, містить ряд датчиків в шийці, що визначають кількість випитої води. Спеціальна програма для iOS (і потенційно для інших платформ теж) збирає дані про кількість спожитої рідини, будує наочні графіки та стежить за тим, щоб тільце споживача було насичене водою.
Природно, кожному людині щодня потрібно строго певну кількість рідини, залежно від маси тіла. У середньому рекомендують випивати близько двох літрів чистої води в день, але активно займаються спортом людей необхідно 50 мл води на кожен кілограм тіла. Повторюся, мова йде саме про чистій воді, а не про кількість спожитої за день рідини (чай, кава, компоти, лимонад та інші подібні штуки не в рахунок).
По мірі наближення до мети, кільце на пляшці буде змінювати колір з червоного на жовтий і потім на зелений.
Здається, що все це дурниці і цілком можна самостійно контролювати кількість спожитої рідини, але це не так просто як здається. Вічно забуваєш випити води до їжі, а напиватися відразу після прийому їжі вже якось не хочеться. Чекаєш і знову забуваєш і так по колу. Ось тут і прийде на допомогу «розумна» пляшка зі своїми нагадуваннями.
Варто аксесуар $35. Крім того, він виконаний з якісного пластика без домішок «Бісфенол А», але настільки дорогу ємність краще б зробили зі сталі. Перша партія повинна потрапити до вклалися в проект людям до кінця поточного місяця.