Menu

Патенти Стіва Джобса: Маловідомі і забуті

Патенты Стива Джобса: Малоизвестные и забытые

Залежно від того, з ким ви розмовляєте, ви можете почути, що Стів Джобс (Steve Jobs) був або видатним новатором, або нестерпним керівником, або безсоромним викрадачем чужих ідей. Але незважаючи на різноманітність оцінок, один факт очевидний - його ім'я числиться в більш ніж 350 патентах.

Хоча крім нього в списку присутні й інші співробітники, все ж таки, враховуючи величезну увагу Стіва до деталей, можна укласти, що його присутність у патентах обумовлено не просто формальними причинами. Однак у цьому багатому переліку патентів можна побачити не тільки такі легендарні продукти як iPhone, Apple II і Macintosh, але і безліч інших цікавих винаходів. В цьому матеріалі ми розповімо про найцікавіших серед маловідомих патентів, що належать Стіву Джобсу.

1. Архітектура

Скляні сходи

Патенты Стива Джобса: Малоизвестные и забытые

Скляні сходи в головних магазинах Apple Store є результатами унікальних інженерних розробок. Сходинки виконані з трьох шарів скла з проміжними шарами, виготовленими компанією DuPont. Кріпляться вони на титановому каркасі і не є прозорими (це робиться, щоб надмірно цікаві не могли з першого поверху заглядати дівчатам під спідниці).

Екстер'єр скляних будівель

Патенты Стива Джобса: Малоизвестные и забытые

Які ж скляні сходи без скляних стін і скляних ж даху? Конструкція з опуклого скла, викладена в даному концепті, повинна буде стати основою для нового головного магазину, куди більш амбітну, ніж знаменитий скляний куб на П'ятій авеню в Нью-йорку.

Скляний циліндр

Патенты Стива Джобса: Малоизвестные и забытые

Як і у випадку з Apple Store в Нью-Йорку, шанхайський магазин компанії розташовується під землею. Однак замість того, щоб просто скопіювати легендарний куб, інженери Apple вирішили скористатися вигнутим склом. Щоб домогтися цього ефекту, до окружної колоні були прикріплені скляні каркаси, на яких тримаються вигнуті панелі. Цей величезний скляний барабан має висотою майже 15 метрів і, звичайно ж, має знамениті скляні сходи.

2. Варіанти дизайну iPod

Якщо згадати про те, скільки різних версій iPod ми встигли побачити за останні роки, то стає не дивно, що Джобс зі своєю командою підготував безліч варіантів дизайну плеєра, перш ніж було винайдено коліщатко Click Wheel. Жоден з цих прототипів iPod так і не дістався до Apple Store, але за їх увазі можна відчути те, скільки ідей інженерам і дизайнерам довелося відправити у кошик, поки не була знайдена найбільш вдала.

iPod з трекпадом

Патенты Стива Джобса: Малоизвестные и забытые

Проблема патентів на дизайн полягає в тому, що в них описується лише зовнішній вигляд продукту, а не принцип його роботи. Проте якщо поглянути на патент від 2008 року, можна побачити, що в той час компанія Apple експериментувала з можливістю використання в плеєрі iPod трекпада. Конструкція виявилася не такою вже нереалістичною: у другому поколінні iPod Apple відмовилася від механічного перемикача на користь круглої сенсорної поверхні. Дуже вдала ідея, оскільки трекпад з такими мініатюрними розмірами навряд чи відрізняється великою зручністю у використанні.

T-образний контролер для iPod

Патенты Стива Джобса: Малоизвестные и забытые

Цікаво, що контролер хрестової форми, призначений для навігації по iPod, на момент публікації патенту вже активно використовувався контрафактних версіях плеєра. Можливо, Джобс і Apple зрозуміли, що єдиний спосіб зупинити лавину підробок це запатентувати даний дизайн.

iPod з контролером-повзунком

Патенты Стива Джобса: Малоизвестные и забытые

Цей патент не може викликати нічого крім замішання. Залишається тільки здогадуватися про те, як Джобс і його команда збиралися використовувати повзунок на корпусі iPod для навігації. Можливо, при натисканні на центральну частину його пісня починала відтворюватися або ставилася на паузу, а натисканням на верхню і нижню частину можна було перемикати треки. А може так статися, що цей крок Apple був просто спрямований на те, щоб збити з пантелику інші компанії. Нагадаємо, що перед випуском iPad з Купертіно почали просочуватися чутки про те, що новий пристрій буде називатися Slate. Дуже скоро на ринку з'явилося декілька планшетів від інших компаній, у назві яких також були присутні це слово.

iPod з екранною клавіатурою

Патенты Стива Джобса: Малоизвестные и забытые

Перед виходом iPhone Apple вивчала ідею використання Click Wheel для навігації по клавіатурі і по панелі набору номера. Для вводу літери було необхідно обертати коліщатко до цієї букви і натискати на його центр для введення символів. Підхід виглядав досить свіжим, але не особливо зручним. В остаточному підсумку вибір був зроблений на користь сенсорного екрану, і iPhone отримав величезний тачскрін, який став новим стандартом для всієї галузі.

3. Користувальницький інтерфейс

Дизайн пристроїв Apple вельми привабливий, однак без ретельно продуманого інтерфейсу вони так і залишилися б просто симпатичними шматків металу і скла. В свій час в обмін на частку своїх акцій Apple отримала доступ до графічного інтерфейсу користувача від компанії Xerox, який в кінцевому підсумку був реалізований в першому Macintosh. Проте якби не титанічні зусилля Apple з доведення до розуму цього інтерфейсу, він так і не став би таким зручним і приємним у використанні.

Док

Патенты Стива Джобса: Малоизвестные и забытые

Стів керував компанією NeXT, коли він запатентував так званий док, який став однією з ключових функцій OS X. Коли Apple купила цю компанію і отримала разом з нею дану технологію, остання перекочувала з надмірно дорогого Box NeXT на Macintosh. Цікаво, що в патенті док розташовується не в нижній, як у нинішній версії ОС, а в правій частині екрана. До речі, принцип роботи дока практично не змінився з 1991 року, коли Джобс зареєстрував цей патент.

4. Упаковка

Патенты Стива Джобса: Малоизвестные и забытые

Один з прикладів легендарної схильності Стіва Джобса до микроменеджменту полягає в тому, як він підходив до упаковці продуктів Apple. Процес розпаковування iPhone за останні роки серйозно не змінився. Ви знімаєте верхню частину коробки і відразу ж бачите перед собою iPhone. Під ним розташовані додаткові аксесуари: кабелі, навушники і інструкція.





|