Найбільш «піратської країною світу визнали Україну
Міжнародний альянс інтелектуальної власності (англ. International Intellectual Property Alliance; IIPA) опублікував
Відзначається, що Україні притаманні проблеми нестримного онлайн-піратства і товарної контрабанди, в країні приймаються сумнівні урядові рішення, повсюдно використовується нелегальне програмне забезпечення, як на комерційних підприємствах, так і в міністерствах. За останні дап року в Україні значно погіршилася ситуація із захистом авторських прав. У країні широко поширені види піратства, коли користувачі завантажують нелегально музику і фільми, як на безкоштовній, так і на платній основі. Україна також є джерелом контенту для багатьох найбільших у світі торрент-ресурсів. Крім того, в Україні широко поширена практика забороненої запису фільмів у кінотеатрах з подальшим їх розповсюдженням через Інтернет. Додатково повідомляється, що в Україні на багатьох відкритих ринках і у вуличних кіосках поширюються нелегальні копії музичних композицій, фільмів, розважального програмного забезпечення.
У зв'язку з перерахованими фактами, IIPA і рекомендує Торговельній палаті США віднести Україну в категорію пріоритетних іноземних держав. Присвоєння цього статусу свідчить про те, що високий рівень піратства в країні завдає істотні збитки правовласникам. Слід зазначити, що в цьому році лише Україну рекомендується віднести до цієї категорії, як країну з найвищим рівнем піратства у сфері авторського права. Більш того, з 2006 року вперше рекомендується присвоїти цей статус якої країні.
У разі рішення Торгової палати США віднести Україну в категорію пріоритетних іноземних держав, країні загрожує прийняття санкцій згідно із законом Special 301. Він передбачає виключення країни з програми «Загальної системи привілеїв» (англ. Generalized System of Preferences; GSP). Ця програма уряду США спрямована на підтримку економічного зростання країн, що розвиваються. Згідно з її умовами, представникам 140 країн дозволяється безмитно ввозити в США понад 3,4 тис. найменувань товарів. За підрахунками IIPA, програма GSP дозволила за 11 місяців 2012 року продати в США безмитних українських товарів на суму близько $70 млн.
Слід зазначити, що по відношенню до України вже застосовувався статус пріоритетного іноземної держави в 2001 році. Після цього країна була виключена з програми GSP до 2006 року. Остаточне рішення про повторне присвоєння Україні цього статусу і виключення з програми GSP буде прийнято вже незабаром після проведення консультацій.