Argus II: Bionic око на тестах зміг повернути зір 30 людей
Інноваційний очної протез
Результати вийшли різними - хто-то зміг лише частково бачити світло, хто-то почав розбирати газетні заголовки, декому навіть вдалося повернути кольорове зір.
Протез Argus II бере на себе функції фоторецепторов - світлочутливих сенсорних нейронів сітківки ока, які перетворять світло в електрохімічні імпульси, що передаються в мозок зорових нервах. При таких захворюваннях, як, наприклад, пігментний ретиніт, відбувається дегенерація цих фоторецепторов, і людина сліпне.
Пристрій являє собою комплекс з 60 електродів, імплантованих у сітківку ока, сполучених з мініатюрним приймачем (який так само, судячи з опису на сайті кріпиться на очне яблуко) і очок, оснащених камерою і сполучених з ношеним комп'ютером. Сигнал, отриманий камерою, обробляється цим ношеним комп'ютером, після чого передається на приймач, який дає імплантованим електродів почати стимуляцію уцілілих клітин сітківки ока та зорового нерва.
Систему схвалили використання в Євросоюзі і, мабуть, скоро так само схвалять в США. В Європі вона буде коштувати від €73 000.
В даний час в Массачуссетський інституті технологій розробляється аналогічна система, але замість 60 у неї будуть 400 електродів. У свою чергу, в Стенфорді ведуться розробки іншого методу, що включає імплантацію в очне яблуко близько п'яти тисяч фотогальванічних елементів, що, по ідеї, дозволить домогтися багато кращих результатів, ніж Argus II.