Menu

IBM розробила гнучкі наносхемы в тисячі разів тонше папери

IBM разработала гибкие наносхемы в тысячи раз тоньше бумаги

Американська компанія IBM - лідер у галузі інтелектуальних розробок - показала революційну наносхему в 10 000 разів тонше звичайного паперового листа.

За словами фахівців з дослідницького центру IBM, наносхема може бути застосована як в споживчій електроніці, так і в медичних імплантатах. Завдяки своїм розмірам вона може бути зігнута і поміщена практично в будь-який пристрій.

«Тонкі наносхемы настільки легкі, що дозволяють скомпонувати велика їх кількість для забезпечення високої обчислювальної потужності», - заявляє фахівець компанії Стівен Беделл (Stephen Bedell).

Наносхема являє собою зріз силіконових пластин, розміщених на пластиковій основі, де можна вмістити близько 10 мільярдів транзисторів. При цьому, її потужність складає 0,6 В.

За словами IBM, технологія контрольованого розшаровування, яка використовувалася для створення наносхем, в перспективі буде застосована і для інших матеріалів. Як приклад компанія IBM описує вплив даної технології на твердотільні джерела світла: замінивши неефективну sapphire підкладку, технологія контрольованого розшаровування дозволить зменшити і зробити світлодіоди більш чистими.

У майбутньому технологія контрольованого розшаровування і наносхемы забезпечать прорив у всіх областях - від персональних комп'ютерів до космічних апаратів.

|