Menu

Огляд розмовника ABBYY PhraseBooks

Обзор разговорника ABBYY PhraseBooks

Не завжди достатньо знати англійську мову, що мати можливість порозумітися з людьми у Франції або Латинській Америці, так і не адже всі його знають. Вирішити проблеми допоможуть спеціалізовані додатки-розмовники - наприклад, що вийшов нещодавно ABBYY PhraseBooks для iOS.

  • Платформа: iOS
  • Розробник: ABBYY
  • Ціна: $6,99 (на момент публікації додаток продають по акції за $0,99)
  • Посилання:  iTunes

На мобільних ОС досить російсько-англійських, російсько-французьких і т.д. розмовників, у тому числі і безкоштовних, але програм від компаній рівня ABBYY поки не був. ABBYY PhraseBooks - це розмовник на п'ять європейських мов: англійську, іспанську, італійську, німецьку і французьку. Ясна річ, ніщо не заважає авторам додавати в майбутньому нові словники, але зараз поки тільки п'ять, що не дуже-те й багато.

У розмовнику близько тисячі найходовіших фраз згрупованих за тематиками: «Загальні фрази», «Транспорт», «Пересування по місту», «У готелі», «У ресторані», «Магазини», «Досуг», «Здоров'я і медицина», «Міські установи», «Засоби комунікацій» і «Календар». Кожен з розділів, у свою чергу, розбитий на теми, плюс до кожного додається короткий словник корисних слів.

Обзор разговорника ABBYY PhraseBooks

Всі фрази для всіх мовних пар в ABBYY PhraseBooks озвучені. Так що якщо вам важко прочитати транслитерированную транскрипцію, можна просто натиснути на значок динаміка і простягнути смартфон співрозмовника. Звуковий файл для кожної мови займає близько 50 MB і завантажується окремо. Якщо ваш візаві не зрозумів або не розчув вимова - можна повернути смартфон в горизонтальне положення і показати співрозмовника, в такій орієнтації фраза розгортається на весь екран. Якщо ж і це не допомогло, можна показати іноземцю картинку до цього виразу. Вся тисяча фраз проілюстрована в дуже цікавою манері симпатичними і зрозумілими малюнками.

Обзор разговорника ABBYY PhraseBooks

Якщо ви не згодні з запропонованим ABBYY варіантом перекладу, можете запропонувати свій, скориставшись кнопкою «Виправлення». Або взагалі запропонувати свою фразу через форму прямо в програмі, якщо вважаєте що її не вистачає в розмовнику. Крім того, ABBYY PhraseBooks можна використовувати і для вивчення мови. Просто додаєте фразу до уподобань, а потім скористайтеся функцією «Згадати переклад», яка буде виводити картки без переказів і транслітерації.

Поки ABBYY PhraseBooks вийшов тільки на iOS, чи буде версія для Android і інших ОС поки не повідомлялося, але варто врахувати, що далеко не всі програми ABBYY для iOS виходять на інших платформах. Цінник у $6,99 здається дещо завищеною, але вартість словників, розмовників і курсів з вивчення мови на всіх платформах немаленька. А вже набір з п'яти розмовників у паперовому вигляді легко потягне на $20.

Обзор разговорника ABBYY PhraseBooks

Втім одну проблему просто розмовник, як паперовий, так і електронний все одно не вирішить. Навіть якщо ви зможете задати питання, залишається ще зрозуміти відповідь або уточнююче питання. Боюся, що тут доведеться скористатися мовою жестів або чекати винаходи універсального транслятора, як Star Trek, благо прототипи від Google і Microsoft вже демонструвалися.

Плюси
  • всі фрази озвучені і транслитерированы;
  • приємний інтерфейс;
  • ілюстрації.
Мінуси
  • мало доступних мов;
  • існують більш дешеві аналоги.
Висновки

Якщо вам потрібно їздити на Тенеріфе, Корсику або проїхатися Італією, програма ABBYY PhraseBooks може стати вашим незамінним помічником. Якщо ж потрібні екзотичні мови (на зразок тайського) або ціна здається завищеною - зверніть увагу на аналоги, наприклад «Руссо туристо».

|