Швейцарці поставили рекорд ефективності фотоелектричних елементів
Швейцарські вчені з EMPA змогли встановити новий світовий рекорд ефективності гнучких тонкоплівкових фотоелектричних елементів на полімерних підкладках з перетворення енергії сонця в електричну, зрівнявши їх тим самим з сонячними батареями на основі кремнієвих пластин.
Фотоелектричні елементи на основі CIGS - селеніду міді-індія-галію, Cu(In,Ga)Se2 - досить перспективні з точки зору зниження собівартості сонячних батарей за рахунок використання рулонної технології виробництва.
Попередній рекорд (18,7%), встановлений в травні 2011 року, належав тій же групі дослідників. Зараз вони змогли досягти позначки 20,4%. Це вище, ніж рекордний показник для CIGS на скляних підкладках (20,3%) і дорівнює максимальній на сьогоднішній день ефективності, зафіксованої для сонячних батарей з полікристалічного кремнію.
Абсолютними ж рекордсменами по ефективності серед фотоелектричних елементів (44%) є багатошарові конструкції компанії Solar Junction. Цей рекорд готуються побити фахівці NRL, створивши багатошарову конструкцію з 50% ефективністю, але такі «сандвічі» досить складні у виготовленні і далекі від широкого застосування.