Невтішний огляд лінійки iPod: чому нас врятує тільки Shuffle
Одного разу Стів Джобс дав світові iPod, і це змінило світ (як здавалося Стіву). Втім, не тільки йому: індустрія цифрової музики справді виїхала на нові рейки і покотилася по шляху, прокладеному айподом. Це був 2001 рік, ми були молоді, і наші тіла жадали наркотиків, жінок і музики. iPod зміг дати нам тільки музику, але ми вдячні йому й за це.
Відтоді світ змінився ще багато разів: Стів Джобс випустив iPhone, три додаткових моделі айпода, iPad і мало не випустив мобільник у формі голови Джонні Айва під назвою iVe, але помер і не встиг. І ось, слідом за смертю Джобса, нашого великого суворого батька, ми спостерігаємо повільну смерть айпода, колись блискучого продукту, який б'ється в передсмертній агонії редизайнів і нарощування потужностей ось вже який рік. Однак, як це завжди буває в добрих казках, в самий незрачный і нетямущий, на перший погляд, герой раптом приходить і рятує ситуацію. iPod Classic і iPod Shuffle - Фродо і Сем нашої епохи, які плюнули на колись крутих Touch і Nano, пішли своєю дорогою і дали шанс на порятунок всієї лінійки. Чому - читайте далі.
Ми не будемо займатися археологією і спостерігати за трансформацією айпода. Ми - гедоністи, покоління «тут і зараз», і тому проаналізуємо, що ж ми маємо на даний момент. У нас є чотири різні моделі айпода: Shuffle, Classic, Nano і Touch. Останній, Touch, з'явився пізніше інших і помре раніше за інших в повній відповідності з принципом «Live fast die young».
Колись він був дуже крутим - перший iPod з тач-дисплеєм! - але потім дуже швидко перетворився на просту іграшку, яка нічого не вміє без вайфая. Занадто великий і дорогий для плеєра, дуже марний для мобільного пристрою. На захист честі встав iPod Nano, якому до того моменту вже виповнилося два роки. Тут ми все таки станемо трішки у вир історії, а саме: шосте покоління айпода Нано було по-справжньому класним - крихітний плеєр з сенсорним екраном, який можна було чіпляти на одяг, як прищіпку, і носити на руці як годинник. Це був справжній iWatch, про який зараз так гуде інтернет!
Але він, на жаль, упав під натиском еволюції і сьоме покоління Nano вийшло мертвонародженим: пішла прищіпка, пішла компактність, поплив у далеке майбутнє iWatch, і милий серцю Нано деградував майже до п'ятого покоління з єдиним кардинальним відзнакою у вигляді тач-дисплея.
Він перетворився в самий звичайний mp3-плеєр, який міг зробити фурор років п'ять тому, але не сьогодні.
Тому зараз, в 2014-му році, коли з темних підвалів азіатських корпорацій на світ виповзають фаблеты та плафони, останньою надією простого плеєра стають корогвоносці Classic і Shuffle. Classic, цей древній титан, який виконав, здавалося б, свою місію і відправився на спокій, знову змушений стати на захист усього доброго та світлого, що є в Apple.
Гаразд, залишимо на хвилинку епічний пафос і обговоримо, чому Classic досі в обоймі. Він, звичайно ж, безнадійно застарів зі своїм Click Wheel, колись легендарним коліщатком прокрутки. У ньому немає нічого від сучасного мобільного пристрою: ні сенсорного екрану, ні Wi-Fi, ні Bluetooth, ні радіо. Нічого в ньому немає, окрім збудливо гігантського обсягу пам'яті: 160 ГБ.
Це - річ для справжніх меломанів. Туди можна вмістити стільки музики, що розум за розум заходить. Чорт візьми, та у мене в ноутбуці менше пам'яті! Власне, жорсткий диск залишається єдиною привабливою рисою цього гіганта. На жаль, Apple забула про те, що на дворі - 2014-й, і ломить за нього ціну, як на SSD. Це сумно, але не дуже. Все таки 160 ГБ - це дуже серйозно.
Однак на кожного Голіафа є свій Давид, і ми, лише на мить повертаючись до пасофному тону, розповімо вам про новому месії цифрової епохи: iPod Shuffle.
Цей плеєр є антиподом Класика. Він крихітний, 3 на 3 сантиметри, невагомий, - 12 грам, задумайтеся! - і має настільки милу серцю прищіпку. Але немає у світі нічого ідеального, крім Микити Михалкова, тому обсяг пам'яті у нього - лише 2 ГБ. За це маленьке кількість пам'яті над ним (над айпод) сміються і не сприймають всерйоз, хоча, на мій погляд, абсолютно марно.
iPod Shuffle - це останній справжній музичний плеєр, єдиним завданням якого є відтворення музики.
Музика більше не вимагає компакт-дисків, касет, батарейок, громіздких жорстких дисків, вона стала доступною, як повітря, але, як і повітря, залишилася необхідною. Саме доступність музики робить iPod Shuffle таким маленькиим, легким, дешевим і крутим. Навіть зараз, коли у мене є iPhone з 32 ГБ на борту, я подумую над купівлею Шаффла з-за його кнопок управління плеєром. Ні сенсорних, як у айфона, який доводиться діставати з кишені кожного разу, коли треба змінити або перемотати пісню, а самих справжніх, живих кнопок, які хочеться натискати знову і знову. Неймовірно мала вага у поєднанні з прищіпкою робить Шаффл ідеальним рішенням для любителів слухати музику під час занять спортом.
Що ж стосується пам'яті... Я навряд чи помилюся, якщо скажу, що лише мізерно мала частина людей слухає всю свою колекцію музики. Більшість, як я, слухає один плейлист, один альбом, а іноді навіть одну пісню протягом цілого дня. Вся дискографія Green Day важить трохи більше гігабайт, а The Doors - так і зовсім 223 МБ. Взагалі, музика, на відміну від Олександра Семчева, важить не так багато. iPod Shuffle - плеєр у чистому вигляді, ні для чого його не можна використовувати, тому і пам'яті там багато не треба. Скласти плейлист на найближчі кілька днів - справа десяти хвилин, синхронізація з iTunes взагалі займе пару секунд. Виходить, що мала кількість пам'яті - не така вже головний біль. Але якщо вам продовжує здаватися, що Shuffle - не для мужиків, то задумайтеся про ціну: 2000 рублів - Apple ніколи не був дешевше.
Оригінал новини був опублікований на MacRadar.ru