Menu

Комп'ютери скоро почнуть писати любовні романи

Компьютеры скоро начнут писать любовные романы

У онлайн-магазинах можна придбати чи не мільйон книг, написаних комп'ютером завдяки розробці професора Філіпа Паркера (Philip Parker) і його ICON Group International. Поки всі вони технічні, однак учений планує вдосконалити програму і навчити її писати художню літературу.

Ціна книг, до речі, доходить до $1 000 за екземпляр - втім, все це вузькоспеціальні огляди світових ринків, технічні звіти, за які бізнес-сегмент змушений викладати великі суми. Робота авторів таких текстів важка і копітка. Вона вимагає збору, упорядкування та осмислення великих масивів даних, пріоритетами. Працювати доводиться в рамках жорстко формалізованого набору процедур, будь-яка творчість і «відсебеньки» тут зайві. Не дивує, що з такою роботою тепер справляються комп'ютери. Врешті-решт, вони були створені для цього. Розробники поставили кілька стандартних схем організації інформації для цих звітів. Завдання комп'ютера - лише заповнити їх інформацією, так, як це роблять поки живі автори подібних документів по всьому світу.

До речі, сам професор Паркер - автор деяких таких же стандартних доповідей, і, мабуть, особистий досвід надихнув його на створення алгоритму, здатного взяти це на себе. Сьогодні на алгоритм отримано офіційний патент під номером 7 266 767, а за його авторством вийшло вже колосальна кількість нудних звітів: «Машинобудування: цитати, факти і фрази в словнику Вебстера», «Звіт про ринку сигар за 2007 рік: Сегментація світового ринку по містах», «Офіційний довідник хворого блефаритом» та інше.

Як можна бачити, все це вкрай специфічні видання, однак кожна з них має цілком реальний невеликий ринок, на якому ця інформація необхідна. Автором на кожну тему легко виступає комп'ютер: він збирає і організовує інформацію по темі, представляючи її в зрозумілому людині і ясному вигляді.

Постійно удосконалюючи роботу своєї програми, Паркер і його команда спробували той же алгоритмічний підхід і до куди більш піднесеною речі - до поезії. Зразки такого творчості можна знайти на онлайн-проекті Totopoetry, де викладено колосальне зібрання: з вірша на кожні з близько 80 тисяч слів англійської мови, причому в різних поетичних стилях, від акровірша до трехстрочного хайку. Більш того, текст вірша пояснює зміст слова, яким воно присвячене. Ось, приміром, хайку на тему «Механіка»:

«Початківець,
Хворобливий
Виробник».

Натхненний професор дивиться далі: в його найближчих планах - адаптація алгоритму для створення любовних романів, які, мабуть, він вважає особливо простими для формалізації та алгоритмізації. Простота відносин і цілком стандартний набір ситуацій - краща точка додатків для комп'ютерного «мозку».

|