Menu

PhoneSat: Android на орбіті Землі для всіх охочих

PhoneSat: Android на орбите Земли для всех желающих

Глобальне поширення смартфонів може добратися і на орбіту - новий проект PhoneSat розрахований на створення крихітних супутників під управлінням Android для тих, кому знадобиться що-небудь на орбіті, від комерційних та дослідницьких організацій, і до простих любителів науки.

Перші такі апарати відправляться на орбіту на початку цього року, але через кілька років платформа PhoneSat може стати по-справжньому масової. Керівник проекту Ендрю Петро (Andrew Petro) свого ентузіазму не приховує:

«PhoneSat - це нова філософія, від появи ідеї до втілення - майже моментально, зовсім не так, як це прийнято для масштабних програм НАСА з їх тривалим плануванням і багаторічної розробкою».

Варто відзначити, що основна частина розробки за команду PhoneSat вже зроблена, адже основу таких пикоспутников складуть вже готові смартфони - на даний момент створено три прототипу на основі Samsung Nexus One. Три прототипу, названі Alexander, Graham і Bell, являють собою куби зі стороною 10 см і вагою близько 1 200 р.

PhoneSat: Android на орбите Земли для всех желающих

Планується і більш містка версія PhoneSat 2.0, яка з'єднає два таких куба в один супутник із загальним управлінням більш потужним апаратом Samsung Nexus S. Вона може оснащуватися сонячними батареями для виконання більш тривалих місій, а також нести модуль GPS, магнетометр і маховики, які забезпечують підтримку потрібної орієнтації апарату в просторі.

Цікаво, що панелі сонячних батарей будуть також винятково дешеві: автори придумали спосіб використовувати «обрізання», які залишаються від виробництва більш великих панелей і продаються за сущі копійки.

За один старт планується виводити за три супутники, розміщених один на одного в верхній ступені ракети «Антарес», яку розробляє приватна компанія Orbital Sciences. Запуски повинні проводитися з бази ВПС США «Воллопс».

Автори проекту заявляють: «Одна з місій PhoneSat - продемонструвати доступність сучасних, дотепних, недорогих рішень, які можуть надихнути багатьох людей зробити свій перший крок у космос».

|