Роутер «маковода». Огляд AirPort Express 2012
- Дизайн
- Якість
- Настройка
- Оптимізація
- Ціна
Самим хвалебним відкликанням про практично будь-якому роутера завжди було - «включив, налаштував і забув». У компанії Apple вирішили, що цього недостатньо, і вирішили зробити новий Airport Express не тільки функціональним, але і привабливим зовні, щоб власник не тільки про нього не забував, але і милувався. Тим не менш давайте розберемося, чи може роутер від Apple стати основою для домашньої мережі користувача, або ж він зроблений тільки для краси.
Комплект поставкиApple Airport Express другого покоління поставляється в невеликій квадратної коробці. Всередині, крім самого роутера, знаходиться тільки кабель для підключення до електромережі та набір документів. Ніяких додаткових кабелів в комплекті немає. Як видно, Apple практикує мінімалізм не тільки в дизайні, але і в комплектації пристроїв.
ДизайнЩо стосується дизайну, то Airport Express дійсно виглядає цікавіше більшості доступних на ринку роутерів. Пристрій виконаний у невеликому пластиковому корпусі білого кольору у формі квадрата з округленими кутами. На передній панелі розташована тільки світлодіодна лампа стану, яка горить зеленим, коли роутер підключений до інтернету. На боковинах і зовсім немає ніяких роз ’ ємів, усі вони розміщені на тильній стороні.
Тут можна знайти гніздо для зарядного кабелю, порт WAN Ethernet, порт Ethernet LAN, порт USB для підключення принтера, а також 3,5 мм роз'єм для підключення колонок або навушників.
В цілому, дизайн Airport Express викликає приємні емоції, але його не можна назвати абсолютно новим, оскільки ще раніше компанія випустила в схожому корпусі свою телевізійну приставку Apple TV.
Невеликі розміри корпусу дозволяють розмістити Airport Express навіть на робочому столі, роутер не займе багато місця. Тим не менш, в горизонтальному положенні корпус пристрою дуже добре збирає пил, і якщо його «увімкнути, налаштувати і забути» через певний час він вже не буде виглядати так привабливо.
ФункціональністьКомпанія Apple заявляє, що Airport Express здатний витримати підключення до 50 пристроїв. Я перевіряв його роботу з двома ноутбуками (OS X, Windows), трьома планшетами (Windows 8, iOS, Android) і двома смартфонами (Android, iOS). Всі пристрої підключалися до бездротової мережі одночасно, і Airport Express без проблем впорався з таким навантаженням.
Даний роутер здатний працювати в якості точки доступу, в режимі мосту, або як доповнення до вже існуючої бездротової мережі. Він підтримує 802.11a, 802.11b, 802.11g і 802.11n. Крім цього Airport Express вміє піднімати одночасне двох-диапазонное підключення в стандарті 802.11n, завдяки чому сумісні пристрої можуть одночасно підключатися на частоті 2,4 і 5 ГГц. Це дозволяє автоматично використовувати оптимальну частоту.
За допомогою порту USB до Airport Express можна підключити принтер, і відправляти документи на друк через бездротову мережу. Ця функція настроюється і працює на комп'ютерах з OS X або Windows XP (SP3), Windows Vista (SP1), Windows 7. На жаль, ніяких інших пристроїв, крім принтера, до USB порту підключити не можна, вони просто не розпізнаються.
Встановлення та налаштуванняПроста установка і настройка є однією з «фішок» роутерів Apple. І дійсно, при наявності комп'ютера з OS X ніяких додаткових програм встановлювати не потрібно. Досить підключити маршрутизатор до мережі, підключити Ethernet-кабель, і запустити стандартну утиліту AirPort.
У підсумку, залишається тільки вибрати назву точки доступу і ввести пароль, все інше Airport Express зробить сам. Безумовно, якщо необхідна більш тонка настройка мережі, це займе більше часу, але в цілому, не просунутий користувач може налаштувати бездротову мережу всього за п'ять хвилин. Більш того, налаштувати Wi-Fi-мережа з Airport Express можна навіть з iPhone, iPod touch і iPad, встановивши утиліту AirPort з App Store. Надалі з її допомогою можна дивитися стан мережі, а також змінювати настройки. На Windows налаштування Airport Express також можлива, але для цього необхідно буде завантажити і встановити програму AirPort Utility. В іншому ж налаштування відбувається також просто, як і з OS X.
AirPlayЦя функція є однією з відмітних особливостей Airport Express у порівнянні з іншими роутерами. З її допомогою можна передавати на сумісні пристрої аудіо - або відеопотік. Таким чином, до роутеру можна підключити колонки і слухати аудіо з ноутбука або iPhone через них. У iOS AirPlay працює не тільки у вбудованому музичному програвачі, але і, наприклад, при перегляді відео в YouTube, звук якого можна вивести на зовнішні колонки.
При прослуховуванні музики через iTunes програма також розпізнає Airport Express і дозволяє переключиться з вбудованих динаміків ноутбука на колонки натисненням однієї кнопки.
Переваги:- дизайн;
- максимально проста установка і настроювання;
- немає проблем з якістю зв'язку.
- немає ніяких кріплення до стіни;
- не можна встановити додаткові антени.
Airport Express є цікавим варіантом для створення домашньої бездротової мережі. Тим не менш вартість і орієнтація на продукти Apple не дозволяє назвати цей роутер оптимальним або ж універсальним рішенням. Таким чином, Airport Express добре підійде шанувальникам техніки Apple і тим, кому потрібен хороший дизайн до якісної Wi-Fi.