Menu

Технологія CAAC-OS - нове слово в напрямку створення гнучких OLED-дисплеїв високої роздільної здатності

Технология CAAC-OS - новое слово в направлении создания гибких OLED-дисплеев высокого разрешения


На виставці FPD International 2013, яка нещодавно проходила в Японії, було представлено безліч досягнень та інноваційних рішень в технологіях виготовлення плоских дисплеїв. Однією з найбільш значних демонстрацій на цій виставці був стенд компанії Semiconductor Energy Laboratory (SEL) на якому були представлені досвідчені зразки гнучких плоских дисплеїв, виготовлених за допомогою технології CAAC (C-Axis Aligned Crystal). Згідно з інформацією, наданою компанією SEL, CAAC-дисплеї мають прозору структуру, яка не має чітких меж пікселя, а основою технології є використання тонкоплівкових оксидних напівпровідників.

Але найголовнішою особливістю CAAC-дисплеїв є те, що їх дуже складно вивести з ладу. Завдяки тому, що всі кристали завжди знаходяться в упорядкованому стані, дисплей залишається працездатні навіть при сильному вигині. "CAAC-дисплеї зберігають свою структуру і працездатність при вигині діаметром 4 міліметри. У справжній момент часу це є єдиною технологією в світі, здатною відображати високоякісне зображення в місці вигину або деформації дисплея".

Компанія SEL демонструвала два дослідних зразка CAAC-дисплеїв. Перший дисплей мав діагональ 3.4 дюйма і роздільну здатність 960x540 пікселів (326 ppi), другий дисплей був трохи більше, його діагональ була дорівнює 5.4 дюйма при дозволі 960x1280 точок (302 ppi), а найбільший зразок CAAC-дисплея, який є найбільшим у світі OLED-дисплеєм з пластиковою підставкою, має діагональ 13.5 дюймів при дозволі 4K (326 ppi). При цьому, товщина дисплея складає всього 100 мікрон, а його вага дорівнює 10 грамам.

В якості прикладу можливостей своїх компанія SEL CAAC-дисплеїв демонструвала такий дисплей, краї якого були зігнуті під кутом в 90 градусів. При цьому, дисплей продовжував бути здатним демонструвати яскраве зображення з насиченими кольорами на місцях вигину і на бічних гранях отриманої структури. Але гнучкі дисплеї є не єдиною сферою застосування технології CAAC, використовуючи вельми схожі принципи, компанія SEL успішно виробила гнучкі літій-іонні акумуляторні батареї.

Одним з демонструються компанією SEL на виставці FPD прикладів було якесь електронний пристрій у вигляді високотехнологічного браслета. Природно, що всередині цього пристрою є безліч компонентів, таких, як бездротовий зарядний пристрій і інтерфейс Bluetooth, стали вже свого роду стандартом для портативних електронних пристроїв, а наявність CAAC-дисплея і гнучкої літій-іонної акумуляторної батареї, згідно з результатами проведених випробувань, що дозволяють знімати і одягати цей браслет, згинаючи його при цьому, більш ніж 10 тисяч разів.



|