Menu

Технологію бездротової оптичної зв'язку Li-Fi змусили працювати на швидкості 10 гігабіт в секунду

Технологию беспроводной оптической связи Li-Fi заставили работать на скорости 10 гигабит в секунду



Згідно інформації, наданої дослідниками з університету Единбурга, Великобританія, їм вдалося домогтися передачі даних за допомогою технології бездротової оптичної зв'язку Li-Fi зі швидкістю близько 10 гігабіт на секунду. Це стало можливим завдяки використанню спеціальної микросветодиодной освітлювальної лампи та роздільної модуляції джерела кожного кольору, синього, червоного і зеленого кольорів, з суми яких складається білий колір. Швидкість передачі по кожному "колірному" каналу склала близько 3.5 гігабіт у секунду, що забезпечило сумарну пропускну здатність оптичного каналу Li-Fi на рівні 10 гігабіт на секунду.

Нагадаємо нашим читачам, що Li-Fi - це досить нова технологія організації безпровідних мереж і забезпечення доступу до Інтернету. Дані передаються за допомогою світла, випромінюваного спеціалізованими освітлювальними світлодіодними лампами, всередині яких встановлені спеціалізовані чіпи, які модулюють випромінюване світло на високій частоті, яку неможливо розрізнити людським оком. Над розробками в області технології Li-Fi працюють кілька груп дослідників, нещодавно ми розповідали про досягнення китайських вчених, яким вдалося "розігнати" канал Li-Fi до швидкості в 150 мегабіт в секунду, але група з університету Единбурга, що працює спільно з дослідниками з Кембриджа, посідає безумовне лідерство в цьому напрямку.

Ключем до нового досягнення стали микросветодиодные освітлювальні лампи, розроблені дослідниками з університету Стратклайда, Глазго. Світлодіодні джерела світла, використані в цих лампах, допускають незалежну модуляцію кожної колірної складової білого кольору, що дозволяє передавати дані відразу в три паралельних потоки. "Все це можна порівняти з насадкою для душу, яка поділяє весь потік води на безліч паралельних тонких потоків. З допомогою нашої технології ми змушуємо світло вести себе подібним чином", - розповідає Гаральд Хаас (Harald Haas), професор з університету Единбурга, винахідник технології Li-Fi і один з керівників даного проекту.

Висока швидкість передачі інформації була досягнута не тільки за рахунок використання нових спеціалізованих джерел світла, про які йшлося трохи вище. Ще однією складовою успіху стало використання технології цифрової модуляції під назвою Ортогональне частотне дробове мультиплексування (Orthogonal Frequency Divisional Multiplexing, OFDM). Використання такого принципу модуляції дозволило отримати мільйони змін інтенсивності випромінюваного світла в секунду, які по ефективності були максимально наближені до змін інтенсивності світла при швидкому і повному включенні-виключенні джерела світла.

Раніше в цьому році фахівці в області оптичних комунікацій (Visual Light Communications, VLC) з інституту Фраунгофера в Німеччині зробили серію розрахунків і досліджень, які показали, що використання світлодіодних джерел світла в VLC-технологіях дозволить без особливих зусиль отримати швидкості обміну інформацією до 1 гігабіта в секунду. Останні досягнення дослідників з університету Единбурга показали, що це значення не є фактичним обмеженням і технологій типу Li-Fi є широкий простір для їх подальшого розвитку в майбутньому.

|