Menu

Технологія бездротової оптичної зв'язку Li-Fi може працювати на швидкостях до 150 мбіт/с

Технология беспроводной оптической связи Li-Fi может работать на скоростях до 150 мбит/сек



Згідно інформації від китайського інформаційного агентства Ксинхуа (Xinhua), дослідникам з Шанхайського інституту технічної фізики (Shanghai Institute of Technical) Фуданьского університету (Fudan University)створили обладнання для оптичних бездротових мереж передачі даних стандарту Li-Fi, яка може впоратися з прийомом і передачею інформації на швидкостях близько 150 мегабіт в секунду. Технологія Li-Fi (light fidelity) позиціонується в якості високошвидкісний заміни технології бездротового радіозв'язку Wi-Fi і призначена для використання в житлових, офісних і виробничих приміщеннях, де не існує жодних перешкод для поширення променів світла.

Технологія Li-Fi була розроблена і продемонстрована групою дослідників з Единбурзького університету, Великобританія, під керівництвом професора Гаральда Хааса (Harald Haas). Досвідчені зразки Li-Fi пристроїв, показані на заході TED Talk в 2011 році , могли обмінюватись інформацією зі швидкістю 10 мегабіт в секунду, хоча, згідно з теоретичними розрахунками така технологія може забезпечити швидкості обміну інформацією аж до 1 гігабіта в секунду, що було підтверджено результатами досліджень вчених з інституту Хайнріха Херца інституту Фраунгофера, Німеччина.

В якості передавача в технології Li-Fi використовується звичайна світлодіодна освітлювальна лампочка, світло якої модулюється за допомогою спеціального чіпа переданої інформації. Світла, випромінюваного однією лампочкою потужністю 1 Вт, що достатньо для покриття площі приміщення, на якій встановлено чотири комп'ютера при типовій плануванні офісних приміщень. Крім цього, в якості абонентів мережі Li-Fi можуть виступати смартфони, планшетні комп'ютери та інші портативні пристрої, вбудовані камери яких можуть бути використані для прийому світлових сигналів.

На жаль, технологія Li-Fi через використання світла для передачі інформації є досить незахищеною, тому, для забезпечення високого рівня безпеки потрібно використання криптографічних засобів, які будуть надійно шифрувати всю інформацію, передану через відкритий оптичний канал. Це, в свою чергу, дещо звузить коло пристроїв, здатних працювати в середовищі мережі Li-Fi, адже потужності слабких процесорів, що використовуються в дешевих смартфонах і планшетних комп'ютерах, може просто не вистачити для розшифровки всього вхідного трафіку в режимі реального часу.

Поки ще представники Фуданьского університету не надали жодних фотографічних і відео-доказів тестів створеного ними високошвидкісного обладнання для мереж Li-Fi. Але вони обіцяють, що в рамках Міжнародного промислового ярмарку, яка розпочне свою роботу з 5 листопада, буде виконана демонстрація кількох комплектів обладнання, що підтримує стандарт Li-Fi, в ході якої всі зможуть переконатися в правдивості наданих ними даних.

|