Menu

Сучасна реінкарнація зоотропа - два обертових РК-монітора, здатні створювати тривимірне зображення

Современная реинкарнация зоотропа - два вращающихся ЖК-монитора, способные создавать трехмерное изображение


Пристрої, звані зоотропами, старі, як людська цивілізація, перший пристрій такого роду було винайдено в Китаї в 180 році нашої ери. Ці пристрої за рахунок своєї обертається конструкції та інерційності людського зору могли створювати ілюзію рухомих зображень. І, по всій видимості, настав час втілити технологію зоотропов на сучасному рівні, тільки не для створення рухомих зображень, їх ми і так зараз вміємо відтворювати без всяких обмежень, а для створення об'ємних зображень, здатних рухатися в тривимірному просторі. Установка, яку ми зараз вам представляємо, має назву Dizzying Zoetrope. Вона складається з двох скріплених рідкокристалічних дисплеїв, які обертаються з досить великою швидкістю навколо своєї осі і за рахунок зображень, спеціально формованих на їх поверхні, створюють тривимірне зображення, видиме з будь-якої точки зору.

Автором цієї оригінальної ідеї є Бенджамін Мазіна (Benjamin Muzzin), студент Університету мистецтва і дизайну в Лозанні (Lausanne University of Art and Design), Швейцарія. Dizzying Zoetrope - це досить проста і досить небезпечна для оточуючих установка, яка складається з двох РК-моніторів, скріплених тильними частинами і встановлених на обертовій стабілізованої підвісці. Електричний двигун розкручує "бутерброд" з РК-моніторів до певної швидкості, до моменту коли самі дисплеї стають практично невидимими для людського ока. Але яскраві двовимірні зображення, сформовані особливим чином і відображаються на екранах дисплеїв, видимі досить добре. А за рахунок інерційності людського зору формують об'ємне рухоме зображення, те, чого поки ще досить непросто досягти з допомогою розробляються вже давно голографічних проекторів.

"Розробляючи цей проект, я намагався вийти в третій вимір, минаючи обмеження звичайної структури плоских екранів. Мені довелося проробити чимало роботи, досліджень та експериментів, випробувати декілька різних пристроїв, перш ніж отримати досить якісне зображення, "витає" в просторі" - розповідає Бенджамін Мазіна, - "В результаті у мене вийшла машина з двома обертовими екранами, що дозволяє створити зображення, видиме з будь-якої точки і під будь-яким кутом зору. Тільки чого робити не варто, так це підходити до встановлення близько і намагатися детально розглянути зображення".

Бенджамін Мазіна ще не повідомив, чи є у нього які-небудь плани щодо вдосконалення та комерціалізації створеної ним установки Dizzying Zoetrope. А в даний час установка Dizzying Zoetrope використовується для "пожвавлення" музики, що виконується ним у рамках проекту "Dazzle Studio", частина з якого можна подивитися на наведеному нижче відеоролику.



|