Технологія Flexpad дозволяє перетворити в гнучкий екран звичайний аркуш паперу
Технологія Flexpad, з допомогою якої можна перетворить в гнучкий сенсорний екран аркуш звичайного паперу, була розроблена групою з лабораторії Media Lab Массачусетського технологічного інституту, очолюваної Юргеном Штаймле (Jurgen Steimle), за участю дослідників з інституту Макса Плану і Кельнського університету. "У своєму повсякденному житті ми часто деформируем різні предмети різними інтуїтивними способами. Ми згинаємо сторінки в книгах, плющимо кулі, комкаем папір, ліпимо з пластиліну або глини" - пояснює Юрґен Штаймле, - "Проектуючи віртуальні елементи управління на гнучкі і пластичні предмети, ми можемо реалізувати досить цікавий тип управління комп'ютерами та іншими технічними пристроями".
Система Flexpad використовує камеру глибини контролера Kinect для визначення місця розташування рук людини і об'єкта-дисплея в просторі. А проектор, який встановлений разом з контролером на стелі приміщення, проектує зображення елементів управління або відео на аркуш паперу або інший предмет, виробляючи в режимі реального часу корекцію зображення у відповідності з формою предмета.
Для реалізації такої на перший погляд простої функції, дослідникам довелося створити два різних алгоритму. Перший алгоритм обчислює втручання у форму предмета, викликане впливом пальців користувача. Якщо користувач, переміщаючи ліву і праву руки, згинає або деформує папір, то камера датчика відчуває це і обчислює зміни форми. Друга частина алгоритму, використовуючи дані, розраховані першою частиною, дозволяє провести корекцію зображення за частки секунди часу, що дозволяє створити майже незмінне з точки зору користувача кінцеве зображення.
"Практичним застосуванням нашого винаходу можуть стати різні системи аналізу даних, медичні системи та геоінформаційні системи. Але самою цікавою областю є застосування такої технології для створення інтерактивної навчальної мультиплікації для дітей і оригінальних комп'ютерних ігор" - повідомляє Юрген Штаймле, - "І найцікавіше полягає в тому, що завдяки використанню лише стандартних компонентів, нашу систему можна починати використовувати вже прямо зараз".