Menu

Машини-монстри: Один з механічних комп'ютерів, який першим почав використовуватися в наукових дослідженнях

Машины-монстры: Один из механических компьютеров, который первым начал использоваться в научных исследованиях



Механічні комп'ютери минулого були величезними агрегатами, неймовірно складними в програмуванні і надзвичайно повільними. Незважаючи на це, можна нескінченно дивитися на роботу таких комп'ютерів, захоплюючись технічним генієм людей, здатних втілити в життя настільки складні механізми, що реалізують неймовірно складні функції, і це є причиною, по якій ми знову повертаємося до цієї теми. 6 серпня 1948 року видавництвом Popular Science був випущений фільм, що демонструє роботу нещодавно введеного в стій в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі механічного комп'ютера. Та найцікавішим є той факт, що саме цей комп'ютер одним із перших у світі став використовуватися для проведення наукових та інженерних розрахунків.

Розробка і споруда "диференціального аналізатора", саме так називався цей комп'ютер, почалися в сенах Каліфорнійського університету відразу після завершення Другої світової війни. Розроблений Вэнневэром Бушем (Vannevar Bush) диференціальний аналізатор, роботу якого можна побачити на нижчевикладене відео, вимагає тривалого споруди, але найбільші зусилля були витрачені фахівцями на те, щоб все це "переплетення" механічних вузлів почало працювати належним чином, обробляючи вхідну інформацію і вирішуючи складні математичні рівняння.

Цей дивовижний "механічний мозок", завдяки своїй унікальній конструкції, досить швидко "клацає" складні математичні завдання, які вимагали б декількох місяців для вирішення традиційними на той момент часу методами, з допомогою механічних калькуляторів і логарифмічних лінійок. І вперше в історії зароджується в той час обчислювальної області, розрахунки, зроблені на диференціальному аналізаторі, були використані практично в галузі літакобудування. Це дозволило перемістити авіаційну промисловість того часу на новий якісний рівень, значно прискоривши час технічних досліджень і скоротивши час, що витрачається на нескінченну ланцюжок льотних випробувань і подальших доопрацювань елементів конструкції літаків.

Крім розрахунків для авіаційної промисловості механічний комп'ютер проводив розрахунки для вчених та інженерів з інших галузей промисловості. Але, в будь-якому випадку, цей комп'ютер та інші подібні комп'ютера стали тим поштовхом, який запустив більш інтенсивний науково-технічний прогрес, який забезпечив появу майбутнього в тому вигляді, в якому ми бачимо його зараз навколо нас.

Машини-монстри - все про виняткових машинах, механізмах і пристроях в світі, від величезних засобів знищення собі подібних до крихітних точних пристроїв, механізмів і всього того, що знаходиться в проміжку між ними.



|