Нова кругова панорама Токіо - другий за величиною знімок у світі
Група фотографів, які називають себе 360Cities, поставила перед собою мету зняти панорамні знімки самих великих міст у світі з максимально можливим рівнем деталізації. Незабаром після завершення створення кругової панорами Лондона, яка є володарем світового рекорду як найбільший знімок у світі, Джеффрі Мартін (Jeffrey Martin), засновник вищезгаданої групи, приступив до зйомки панорами Токіо. Вийшла у нього панорама не перевершує за величиною панораму Лондона, але її 180 гігапікселів дозволу роблять її другим за величиною знімком у світі.
У вересні 2012 року Джеффрі Мартін провів близько двох днів на верхньому оглядовому майданчику хмарочоса Tokyo Tower. За ці два дні він відзняв близько 10 тисяч окремих знімків, з яких згодом була складена кінцева панорама. Кожен знімок був зроблений цифровою камерою Canon 7D DSLR, оснащеної 400-мм об'єктивом Canon f5.6 L. Камера була встановлена на установці Clauss Rodeon VR Head ST, яка використовується для проведення панорамної зйомки в автоматичному режимі. Зйомка проводилася з трьох різних точок оглядового майданчика згідно з програмою, яка дозволила зафіксувати на знімках кожну точку навколишнього простору.
Спонсорувала це захід компанія Fujitsu Technology Solutions, яка надала групі 360Cities графічну робочу станцію Celsius R920, на якій проводилася остаточна обробка всіх знімків і створення кінцевого великого знімка. Незважаючи на те, що станція Celsius R920 має 192 гігабайтами оперативної пам'яті і процесором з 12 ядрами, їй знадобилося більше 12 тижнів безперервної роботи для обробки зображень. Ще деякий додатковий час зайняла підготовка створеної панорами і перетворення її до виду, здатного забезпечити інтерактивний доступ до неї в онлайн-режимі.
Панорама Токіо дуже далека від того, щоб претендувати на роль самого великого знімка, який має зараз дозвіл 320 гигапикселов. Розміри панорами Токіо складають 600 тисяч на 300 тисяч точок, а якщо цей знімок роздрукувати у нормальному фотографічній якості, його розміри становитимуть 100 на 50 метрів.
Завдяки тому, що панорама знімалася з висоти 20 поверху високоякісним фотооборудованием, на ній можна розглянути будівлі та споруди, що знаходяться на відстані до 30 кілометрів від місця зйомки, включаючи найвище в Токіо будівля, хмарочос Tokyo Skytree. Разом з цим панорама має вражаючий уяву рівень деталізації, змінюючи масштаб зображення, в деяких місцях можна розглянути особи окремих людей, прочитати написи на номерних знаках автомобілів та ознайомитися з асортиментом товарів, виставлених у вітринах магазинів. Не обійшлося, звичайно, і без "ляпів", в деяких місцях об'єкти мають неприродне освітлення, будівлі зливаються один з одним, можна зустріти примарних двійників людей і автомобілів. Але, в цілому, це анітрохи не псує враження від всієї панорами.