Menu

Sony спільно з Panasonic обіцяють налагодити випуск лазерних дисків об'ємом 300 Гб до 2015 року

Sony совместно с Panasonic обещают наладить выпуск лазерных дисков объемом 300 Гб к 2015 году



Якщо згадати історію розвитку оптичних лазерних дисків, то на початку з'явилися CD-диски, об'ємом по 700 Мб, після цього на арену вийшли DVD-диски, обсяг яких становив 4.7 Гб, а самим останнім етапом цього розвитку стали диски Blu-ray, з початковою ємністю близько 50 Гб. В даний час спостерігається тенденція зниження використання оптичних дисків в області інформаційних технологій, незважаючи на зусилля, що прикладаються багатьма компаніями і групами науковців, які розробляють нові технології оптичного запису інформації, що володіють приголомшливими показники значення щільності запису інформації. Більшість результатів таких досліджень так і залишаються лише на рівні експериментів, технологій, які впроваджувати в життя не дуже вигідно з економічної точки зору. Але два індустріальних гіганта, компанії Sony і Panasonic, вирішили зробити ще один реальний крок в історії розвитку лазерних оптичних дисків, обіцяючи до 2015 року випустити на ринок лазерні диски об'ємом 300 Гб кожен.

Представники обох компаній аргументують своє рішення тим, що технології оптичного запису інформації вже досить поширені, прості в реалізації і добре вивчені. Ось що вони пишуть в офіційному прес-релізі: "Оптичні лазерні диски мають відмінні показники стійкості до впливів зовнішнього середовища. При належному зберіганні вони не піддаються забрудненню пилом, протистоять волозі, змін температури, зберігаючи записану на них інформацію досить тривалий час".

Однак, щоб вдихнути нове життя в вмираючі поступово технології оптичного запису інформації, потрібне кардинальне збільшення ємності носіїв, яке відповідає увеличившемуся обсягом інформації, якою оперує людство в даний час. Зростає об'єм даних, що передаються через Інтернет, ростуть обсяги інформації, що зберігається в різних архівах, і, як наслідок зростає потреба в нових, більш ємних носіях інформації. Розуміють це не тільки керівники Sony і Panasonic, які є не єдиними компаніями, які розробляють нові технології оптичного запису інформації. Ще в 2010 році компанія TDK оголосила про розробку власної технології, за допомогою якої можна записати на один диск порядку 1 Тб інформації, але, на жаль, ця технологія, по всій видимості, ще досить далека від практичної реалізації.

Дивлячись на всю ситуацію, що склалася на ринку інформаційних технологій, можна висловити сумніви в доцільності кроків, що вживаються компаніями Sony і Panasonic. Адже останнім часом інформаційні потреби більшої частини людей можуть бути задоволені за рахунок смартфонів і планшетних комп'ютерів, які стають з часом все потужніше і використовують для зберігання інформації флеш-пам'ять, а не жорсткі або оптичні диски. Саме тому формат запису оптичної інформації, пропонований компаніями Sony і Panasonic, позиціонується як професійний інструмент, як носій інформації для професійних відеокамер великого дозволу, для ведення архівів і для зберігання великих обсягів інформації в хмарних сховищах. Зрештою, досить значна частина бізнесу компаній Sony і Panasonic пов'язана з відео і телебаченням, а новий формат надає можливість зберігання багатьох годин відео в HD-якості.

Зараз ще досить важко спрогнозувати, чи почнеться знову "війна форматів", коли мега-диски Sony і Panasonic з'являться на ринку і почнуть конкурувати з аналогічними рішеннями інших компаній? Чи до цього часу з'являться інші, більш перспективні і недорогі технології зберігання великих обсягів інформації, які відправлять у небуття ці диски, тільки встигли "народитися"?

|