Нові тести підтвердили квантову природу процесора комп'ютера компанії D-Wave
Група вчених в області інформаційних технологій з університету Південної Каліфорнії (USC) провели ряд тестів і випробувань, які підтвердили, що перший комерційний квантовий процесор компанії D-Wave є дійсно квантовим процесором і працює за рахунок ефектів квантової механіки. Розрахунки спеціалізованих тестових завдань, в яких було задіяно всього кілька 128 квантових бітів, кубітів, процесора комп'ютера D-Wave, що знаходиться в Центрі квантових обчислень USC - Lockheed Martin, показали, що завдання були виконані тільки за рахунок квантових обчислень, а не з допомогою якихось інших методів. Такі тести квантового комп'ютера є відповіддю на сумніви деяких скептично налаштованих експертів, які сумніваються в істинно "квантової природи" комп'ютера і процесора компанії D-Wave.
Комп'ютер D-Wave з квантовим процесором був придбаний майже два роки тому компанією Lockheed Martin і встановлений в Інституті інформатики (Information Sciences Institute, ISI) університету Південної Каліфорнії. І першою задачею, яка повинна бути вирішена за допомогою цього комп'ютера, є задача підтвердження того, чи працює цей комп'ютер, як повинен працювати дійсно квантовий комп'ютер.
"Використовуючи спеціально розроблену тестову задачу, яка містить вісім квантових бітів, ми провели перевірку рішення комп'ютером D-Wave завдання з області квантової оптимізації. Ця задача полягає в знаходженні оптимального рішення деякої логічної проблеми, при цьому, для її вирішення має бути витрачено мінімальну кількість енергії. Використовуються обчислювальні процедури ідеально підходять для квантових обчислень, які дають результати, що кардинально відрізняються від результатів, отриманих методом традиційних лінійних обчислень" - розповідає Даніель Лідерів (Daniel Lidar), науковий директор Центру квантових обчислень.
Проведені тести квантового комп'ютера D-Wave були зроблені за два місяці до того, як комп'ютер замість квантового процесора попереднього покоління, відомого під кодовою назвою "Rainier", отримав новий квантовий процесор з 512 квантовими бітами, відомий під назвою "Vesuvius". Крім цього, приміщення Центру квантових обчислень, де встановлено комп'ютер D-Wave, отримало магнітний екран з матеріалу, охолоджуваного майже до температури абсолютного нуля, який захищає квантовий процесор від зовнішніх впливів, є причиною явища квантової декогеренции, яке надає руйнівний вплив на квантові біти і призводить до їх непрацездатності.
У самому найближчому часі фахівці Центру квантових обчислень USC збираються провести ряд тестів і випробувань нового процесора "Vesuvius", точно таких же, які проводилися з процесором попереднього покоління "Rainier".
Новий квантовий процесор "Vesuvius" є єдиним в даний час, покинули стіни компанії D-Wave. Але пізніше в цьому році другий квантовий комп'ютер з таким же процесором, що належить компанії Google і НАСА, почне роботу в Дослідницькому центрі НАСА імені Еймса.