За допомогою сигналів мереж Wi-Fi можна бачити крізь стіни
Виявляється, що мережі Wi-Fi можна використовувати не тільки для передачі даних і підключення до Інтернету. Не так давно ми розповідали про технології WiSee, яка з допомогою сигналів домашньої мережі Wi-Fi може відстежити і розпізнавати жести і рухи користувача, виконуючи такі ж функції, як і контролер Microsoft Kinnect. Тепер же, завдяки роботі дослідників з Массачусетського технологічного інституту, з допомогою сигналів мережі Wi-Fi можна поглянути крізь стіни, інші перешкоди, побачити, що там перебувають об'єкти і розпізнати рухомих людей.
Робота обладнання, виготовленого в рамках проекту Wi-Vi, досить близько нагадує роботу сонара або радарної системи. Високочутливий приймач системи відстежує поширення радіосигналів Wi-Fi, які зазнають невеликі зміни, проходячи крізь об'єкти різного роду. Досить висока проникаюча здатність радіохвиль діапазону, в якому працюють мережі Wi-Fi, дозволяє цим радіохвилям проходити крізь стіни і визначати, правда з деякими обмеженнями, що відбувається по той бік.
Дослідний зразок обладнання Wi-Vi, існуючий в даний час, ще не може забезпечити свого користувача зором в стилі "супергероїв", для цього його роздільна здатність ще вкрай мала. Замість цього Wi-Vi дозволяє чітко побачити переміщення об'єктів, розпізнати прості жести і рухи.
Фактично система Wi-Vi використовує два сигналу від передавачів Wi-Fi, в якому один сигнал є дзеркальним відображенням другого сигналу. Коли ці сигнали відбиваються від нерухомого об'єкта, вони повністю врівноважують один одного, але коли об'єкт починає переміщатися, виникає певний дисбаланс взаємного придушення сигналів, який може бути ідентифікований чутливим приймачем. По фазі, амплітуді і іншим характеристикам прийнятого різницевого сигналу можна визначити приблизну форму, швидкість і напрямок руху об'єкта.
Локаційні системи, такі, як сонар і радар, є досить поширеними системами, але вони досить громіздкі і дорогі для того, щоб вбудувати їх в будь-які мобільні пристрої. Система Wi-Vi, робота якої заснована на використанні стандартних вузлів мереж Wi-Fi, використовують радіосигнал діапазону 2.4 ГГц, без особливих додаткових витрат може стати частиною смартфонів або планшетних комп'ютерів, у яких є вбудована підтримка бездротових мереж.
У дослідників Массачусетського технологічного інституту є безліч ідей для майбутнього використання розробленої ними технології Wi-Vi. Ця технологія може використовуватися службовцями силових структур для скритного відстеження дій і переміщень підозрюваних, працівники аварійних служб можуть отримати в свої руки інструмент для виявлення людей спіймані в пастку в зруйнованих будинках. Але самою цікавою областю застосування технології Wi-Vi є створення "розумних" будинків, де ця технологія може використовуватися для відстеження переміщень і діяльності людей, дозволяючи управляти динамічним освітленням, опалення та кондиціонуванням, візуальним або звуковим супроводом, який слідує за людиною по мірі його пересувань.
І, природно, технологія Wi-Vi знайде широке застосування в індустрії комп'ютерних ігор та інших розваг, дозволяючи брати участь в ігровому процесі тим людям, які не потрапляють в поле зору традиційних ігрових контролерів або навіть знаходяться в сусідньому приміщенні.