Menu

Китай готується до запуску самого потужного суперкомп'ютера на сьогоднішній день

Китай готовится к запуску самого мощного суперкомпьютера на сегодняшний день



У червні та листопаді кожного року організація Top-500 публікує рейтинг, в якому перераховуються 500 з найпотужніших суперкомп'ютерів у світі. В останньому випуску рейтингу Top-500, який оновився зовсім недавно, пальма першості була віддана новому китайському суперкомп'ютера Tianhe-2, який продемонстрував продуктивність в 33.86 петафлопс, 33.86 тисяч трильйонів операцій з плаваючою комою в секунду. Слід зазначити, що це вже другий раз в історії, коли Китай піднімається на перше місце рейтингу, вперше це сталося в 2010 році, коли суперкомп'ютер Tianhe-1A став найпотужнішим суперкомп'ютером у світі на той момент часу.

Суперкомп'ютер Tianhe-2, створений фахівцями китайського Національного університету оборонних технологій (National University of Defense Technology), відомий також як Milky Way-2, складається з 16 тисяч обчислювальних вузлів. Кожен вузол, у свою чергу, складається з двох процесорів Intel Xeon архітектури IvyBridge і трьох процесорів Xeon Phi. Загальна кількість обчислювальних ядер суперкомп'ютера Tianhe-2 становить 3.12 мільйони, а його обчислювальна потужність перевищує обчислювальну потужність звичайного персонального комп'ютера майже в 5 мільйонів разів. В даний час ведеться остаточний монтаж і тестування всіх вузлів суперкомп'ютера, а увійти в дію цей суперкомп'ютер повинен до кінця 2013 року.

Звичайно, фантастично висока продуктивність суперкомп'ютера Tianhe-2 вимагає свою ціну. Суперкомп'ютер, встановлений у Національному центрі суперкомп'ютерних обчислень (National Supercomputer Center) в Гуанчжоу, має 102 мільйони гігабайт оперативної пам'яті, буде вимагати для своєї роботи 17.808 МВт електричної енергії.

Поки ще не зовсім зрозуміло, над якими завданнями буде працювати суперкомп'ютер Tianhe-2, коли він буде введений в експлуатацію. Але про це зовсім не важко здогадатися, беручи до уваги те, що основним замовником створення нового суперкомп'ютера був Національний університет оборонних технологій, який має міцні зв'язки з китайським Міністерством оборони, китайським космічним агентством та іншими державними організаціями подібного плану.

В іншому новий рейтинг Top-500 майже не змінився, тільки що змістився на один рядок униз. Друге місце займає суперкомп'ютер Cray XK7 "Titan", продуктивністю 17.59 петафлопс, що знаходиться в Національній лабораторії Ок-Рідж американського Міністерства енергетики. На третьому місці - система IBM BlueGene/Q "Sequoia", продуктивністю 17.17 петафлопс, що знаходиться в Національній лабораторії імені Лоуренса американського Міністерства енергетики, на четвертому - японський суперкомп'ютер Fujitsu "K computer", продуктивністю 10.51 петафлопс. І замикає п'ятірку лідерів рейтингу Top-500 суперкомп'ютер IBM BlueGene/Q "Mira", продуктивністю 8.50 петафлопс, що знаходиться в Національній лабораторії Аргону.

|