Компанія Google, використовуючи повітряні кулі, планує забезпечити доступ до Інтернету в будь-якій точці земної кулі
Якщо ви знаходитесь десь у пустелі, на Південному полюсі або в іншому місці, яке можна охарактеризувати виразом "край географії", то навряд чи в цьому місці ви зможете користуватися мобільним зв'язком та отримати доступ в Інтернет. Компанія Google планує кардинально змінити таку ситуацію, "опоясав" весь земну кулю мережею з стратосферних повітряних куль, несучих обладнання бездротового зв'язку, через яке можна увійти в Інтернет практично з будь-якого місця.
Ідея такого масштабного заходу народилася в надрах лабораторії Google X Lab, лабораторії, яка вже подарувала світові високотехнологічні окуляри Google Glass і в якій розробляються самокеровані автомобілі-роботи. В рамках проекту під назвою Project Loon в небо на висоту 18-20 кілометрів будуть запущені сотні і тисячі стратостатов, несучих сонячні батареї та комунікаційне обладнання.
Перші кроки по реалізації проекту Project Loon робляться зараз у Новій Зеландії. Згідно інформації, озвученої на прес-конференції з прем'єр-міністром Нової Зеландії, у самому найближчому майбутньому в небо над цією країною буде запущено кілька повітряних інтернет-куль, а 50 учасників цих випробувань, розташованих в різних місцях в районі Крайстчерча, будуть намагатися встановлювати і використовувати Інтернет-з'єднання через обладнання повітряних куль.
Після завершення перших випробувань комунікаційної системи, створюваної в рамках проекту Project Loon, буде прийнято рішення про доцільність подальшого розгортання системи, що може спричинити за собою необхідність модернізації розробленого комунікаційного обладнання та програмного забезпечення, що дозволяє використовувати це обладнання.
Повітряні кулі будуть плавати в стабільних потоках вітру верхніх шарів атмосфери під управлінням єдиної системи. Використовуючи змінну плавучість цих куль, система буде змінювати висоту польоту і тримати їх в межах потоків повітря, які рухаються в необхідному напрямку. Висота польотів повітряних куль буде в два рази більше висоти польотів літаків, завдяки чому вони не будуть заважати польотів вантажної, пасажирської та військової авіації. Комунікаційне обладнання, встановлене в гондолах цих повітряних куль, "забезпечить швидкість з'єднання з Інтернетом на рівні, що дорівнює або перевищує швидкості мереж 3G".