Menu

Microsoft Research являє роботизований сенсорний дисплей, який дає можливість відчути те, чого торкаєшся

Microsoft Research представляет роботизированный сенсорный дисплей, который дает возможность почувствовать то, к чему прикасаешься


У світі вже існує кілька технологій, здатних забезпечити зворотний тактильний зв'язок при використанні сенсорного дисплея, іншими словами, такі технології дозволяють користувачеві відчути кінчиками своїх пальців поверхню того об'єкта, з яким він взаємодіє за допомогою дисплея. На жаль, практична реалізація таких технологій досить складна і вимагає застосування досить дорогих апаратних засобів. Але дослідники Microsoft Research знайшли ще один елегантний спосіб забезпечити передачу користувачеві тактильних відчуттів. Замість використання спеціальних наконечників, що одягаються на пальці, або великих і важких високотехнологічних рукавичок, дослідники встановили звичайний сенсорний дисплей на роботизованою платформі, яка дозволяє переміщати поверхню дисплея у відповідності з його діями, і віртуальними об'єктами, якими маніпулює користувач.

Рухами дисплея, природно керує комп'ютер зі спеціалізованим програмним забезпеченням. Алгоритми цього програмного забезпечення враховують безліч параметрів, таких, як сила дотику, напрямок руху пальців користувача, форму і матеріал, з якого виготовлений віртуальний об'єкт. Зрештою система видає сигнали, що керують електричними приводами, які змушують дисплей рухатися в трьох вимірах.

В результаті роботи системи виходить те, що якщо користувач доторкнувся на екрані до чогось твердого і важкого, такого, як камінь, дисплей TouchMover забезпечить відчуття більшого опору при переміщенні такого об'єкта. Але якщо користувач маніпулює чимось легким, наприклад, повітряною кулькою, то дисплей дозволить йому це робити легко, майже без опору. Алгоритми системи дозволяють виробити досить складні комбінації рухів дисплея, які дозволять користувачеві навіть відчути форму (круглу або квадратну) і текстуру поверхні віртуального предмету.

Проект, в рамках якого був створений дисплей TouchMover, знаходиться ще на ранній стадії його реалізації, і у компанії Microsoft поки ще немає жодних подальших планів щодо комерціалізації цієї технології в майбутньому. Але перспективи цієї технології досить значні, про це говорить навіть демонстраційний приклад, показаний на приведеному нижче відеоролику, коли в систему були завантажені дані магнітно-резонансного сканування головного мозку людини. Користувач, використовуючи відносно прості маніпуляції, може вивчити шар за шаром структуру всього мозку. Ну і звичайно, така технологія, безумовно, може знайти широке застосування в області інтерактивних розваг і комп'ютерних ігор.



|