Використання двох променів світла дозволило збільшити швидкість передачі по оптичному кабелю в чотири рази
Кількість інформації, якими оперує людство, неухильно зростає швидкими темпами і буде продовжувати рости ще з більшою швидкістю. Більша кількість інформації вимагає більш швидкісних каналів, які дозволять без обмежень передавати цю інформацію у будь-яку точку земної кулі. Розуміючи це, багато дослідницькі групи розробляють технології, що дозволяють збільшувати швидкості передачі інформації, і, слід зазначити, багатьом з них вдалося здійснити прориви в цьому напрямку, використовуючи різні підходи. Одним з таких останніх проривів став метод, реалізований дослідниками з лабораторії Bell Laboratories в Нью-Джерсі, який заснований на досить простих принципах, але з деяких причин не був реалізований до останнього часу. Цей метод заснований на передачі по одному оптичному волокну двох "дзеркальних" променів світла, які дозволяють компенсувати шуми і спотворення сигналу. Використання такого методу компенсації дозволило отримати швидкість 400 ГБ/сек при передачі інформації через волоконно-оптичний кабель на відстань 12800 кілометрів.
Подвійний промінь світла, як його називають дослідники, складається з двох незалежних променів, які є точним дзеркальним відображенням один одного. Поширюючись по одному і тому ж оптичному кабелю, обидва променя піддаються однаковим спотворень і впливу шуму, в результаті чого на формі переданого сигналу виникають викиди і провали. При виході з кабелю фази сигналів зсуваються певним чином, так, що провали сигналу одного променя відповідають викидів сигналу другого променя. І при складанні цих двох променів відбувається майже повна компенсація всіх спотворень і шумів, що дозволяє передавати дані по такому каналу з досить високою швидкістю.
Один із секретів розробленого методу високошвидкісної передачі інформації полягає в новій технології зсуву фаз і змішання двох сигналів. При використанні традиційних рішень у цій області для стійкої роботи подібної технології була б потрібна установка додаткових пристроїв, які повинні розташовуватися в суворо визначених місцях оптоволоконного кабелю, що вельми скрутно в разі підводних кабелів, що проходять по дну океану. Новий метод подвійного променя усуває цю необхідність, зрушувати фази і змішувати два сигналу можна в будь-якому місці оптоволоконного кабелю, отримуючи стабільний сигнал високої чистоти.
"Зростаючі комунікаційні потреби людства вимагають все більшої і більшої ширини смуги пропускання комунікаційних каналів" - розповідає доктор Сян Лью (Dr. Xiang Liu), керівник дослідницької групи, - "Використовуючи наш новий метод компенсації шумів і високошвидкісної передачі ми можемо не тільки задовольнити сучасні комунікаційні потреби, але і витримати їх зростання в майбутньому. Тим більше, що наш метод не вимагає прокладки нових комунікаційних ліній, а буде чудово працювати і на наявних оптоволоконних лініях".