Menu

Японці отримують самий швидкий домашній Інтернет у світі

Японцы получают самый быстрый домашний Интернет в мире


Компанія So-net Entertainment, яка є японським інтернет-провайдером та дочірнім підприємством відомої компанії Sony, почала надавати своїм клієнтам послуги підключення до Інтернету зі швидкістю 2 Гб/сек, що є найбільш швидким у світі підключенням для домашнього використання на сьогоднішній день. Надшвидкісне оптоволоконне підключення надається в рамках пакету "Nuro" з щомісячною абонентською платою трохи більше 50 доларів (4 980 японських єн).

У оголошену абонентську плату входить вартість оренди модуля устаткування ONU (optical network unit), розробленого спеціально для роботи на свервысоких швидкостях. Модулі ONU зазвичай використовуються у будинках і офісах для перетворення сигналів з оптоволоконних ліній в сигнали широкосмугового дротової локальної мережі, через яку до Інтернету підключаються всі пристрої-абоненти. У нових оптоволоконних мережах компанія So-net Entertainment використовує GPON (Gigabit-capable Passive Optics Networks), стандарт, який підтримує швидкість передачі до 2.488 Гб/с в кожну сторону. Звичайно, переважна більшість користувачів не зможе реально побачити швидкість в 2 Гб/сек, адже ця швидкість перевищує можливості мережевих пристроїв, таких як комутатори і мережеві плати.

Японцы получают самый быстрый домашний Интернет в мире


Слід зазначити, що Японія, завдяки програмі урядової підтримки, є другою країною в світі за поширеністю оптоволоконних мереж і підключень. Всього в Японії за допомогою волоконної оптики підключені до Інтернету близько 25 відсотків квартир і будинків. Це значення перевищує аналогічний показник тільки Об'єднаних Арабських Еміратів, де на частку оптичного волокна припадає близько 70 відсотків від загальної кількості підключень.

Зараз пакет "Nuro" пропонується компанією So-net Entertainment тільки в Токіо і шести навколишніх цей місто перфектурах. Це обумовлено тим, що велика частина населення в Токіо та інших густонаселених районах живуть в умовах щільно заповнених будівель, що істотно полегшує прокладку магістральних оптоволоконних каналів. Але по мірі подальшого розвитку оптоволоконної мережі послуги надшвидкісного підключення до Інтернету зможуть отримати і жителі більш віддалених від центрів районів.

|